“Kadınların Seçimi” Denizli’de Genç Kadın Elçiler Arıyor!

Sosyal İklim Derneği, Ulusal Demokratik Enstitü (NDI) işbirliğiyle yürütülen “Kadınların Seçimi” çerçevesinde, Denizli’de Demokratik Katılım Eğitimi düzenlenecektir.  

Program yerel seçim öncesi dönemde genç kadınların siyasi karar alma mekanizmalarına katılımını, genç kadınların belirledikleri meseleler üzerinden 3 ilde düzenlenecek topluluk forumlarında tartışarak çözüm önerileri geliştirmeyi hedefliyor.

Programın ilk adımında her şehirden, aktif, yaratıcı ve siyasette karar alma süreçlerine dahil olmak isteyen genç kadın elçiler arıyoruz. Her ilin genç kadın elçileri, aktif katılım Sorun/Çözüm Analizi, Demokratik Katılım, İletişim, Yerel Yönetimler ve Toplumsal Cinsiyet konuları üzerine eğitimler alacak ve eğitimler sonrası yapılacak topluluk forumlarının gerçekleştirilmesine öncülük edecek. Düzenlenecek forumlarda genç kadınlar, bugünün özneleri olarak kendi meselelerini konuşacak ve bugün için değişimi tartışacak.

Forumlarda ortaya çıkan çözüm önerilerini hem illerindeki genç kadınlarla ve diğer paydaşlarla, hem de siyasilerle paylaşılması ve savunuculuk çalışmaları yürütülmesine öncülük edecek.

Program hakkında hazırlanan bilgi notuna ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Program kapsamında ilk olarak Ankara, Adana-Mersin ve Denizli illerinde “Demokratik Katılım Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

Demokratik Katılım Eğitimleri Hakkında (Ağustos 2023)

Ankara, Adana – Mersin ve Denizli illerinde düzenlenecek olan yerel eğitimler, Sorun/Çözüm Analizi, Demokratik Katılım, İletişim, Yerel Yönetimler ve Toplumsal Cinsiyet konularında bilgi ve beceri artırımını hedeflemektedir.

  • Denizli: 19-20 Ağustos 2023 ve 26-27 Ağustos 2023
  • Adana – Mersin: 25-26 Ağustos 2023 ve 2-3 Eylül 2023 (Başvuru süreci başlamamıştır.)

Kimler Katılabilir?

Denizli ilinde yaşayan 18-30 yaş aralığındaki genç kadınların başvurması beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2023 Salı, Saat 23.59

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

* Başvuru sahipleri aranarak ve e-posta aracılığıyla bilgilendirilerek katılımları teyit edilecektir.

“Kadınların Seçimi”ne ilişkin sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler