Polat Vakfı ve Koruncuk Vakfı, Deprem Bölgelerindeki Kız Çocuklarının Eğitime Erişimi için Güçlerini Birleştirdi!

Kadınlar ve çocuklara yönelik eğitim, spor ve gelişim odaklı projeleri destekleyerek, bulunduğumuz toplumda fark yaratma gayesi ile Ocak 2023te Adnan Polat ve ailesi öncülüğünde kurulan Polat Vakfı, depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Depremden etkilenen bölgelerde yaşayan ve eğitime erişimi risk altında olan kız çocukları için düğmeye basan Polat Vakfı, bu amaçla güçlerini Koruncuk Vakfı ile birleştirdi.

Polat Ailesi öncülüğünde Ocak 2023te kurulan Polat Vakfı, önceliği olan hayırseverlik alanında kadın ve çocukların eğitimsel, kültürel ve profesyonel gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor. Şimdiye kadar depremden etkilenen bölgelerde yaşayan çocukların eğitim ve spor alanında desteklenmeleri için yatırımlar yapan Polat Vakfı, şimdi de depremden etkilenen bölgelerde yaşayan ve eğitime erişmekte güçlük yaşayan kız çocuklarının eğitimi için çalışmalarına başladı.

Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bir çok bakanlık ile iş birliği içinde olan, eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı ile güçlerini birleştiren Polat Vakfı, yeni eğitim dönemi yaklaşırken deprem bölgesine yönelik bir eğitim seferberliği başlattı. Bu iş birliği çerçevesinde Polat Vakfı ve Koruncuk Vakfı, Hatay’ın Samandağ, İskenderun ve Defne ilçelerinde depremden etkilenen kız çocuklarına destek oluyor.

Koruncuk Vakfı ve yerel resmi otoritelerin koordinasyonu ile 17-18-19 Temmuz 2023 tarihlerinde Hatay’ın Samandağ, İskenderun ve Defne ilçelerinde 10-18 yaşları arasındaki kız öğrencilerin velilerine yönelik olarak organize edilen görüşmeler, depremden etkilenen aileler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Yerel belediyeler ve ilçe kaymakamlarının desteği ile bölgede yapılan bilgilendirme çalışması neticesinde depremden etkilenen yüzlerce aile ile görüşüldü. Görüşmeler neticesinde depremden etkilenen aileler tarafından 100den fazla kız öğrenci için Koruncuk Vakfı’na eğitime destek başvurusu gerçekleşti.

Polat Vakfı, daha önce de İskenderun ve Hatayda oluşturduğu konteyner kentler ile bölgede depremin yaralarının sarılmasına destek olmuştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler