Koruncuk Vakfı Öncülüğünde Yürütülen “Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz” Projesi Kapanış Toplantısı Düzenleniyor

Koruncuk Vakfı’nın yürüttüğü “Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz” Projesi’nin Kapanış Toplantısı 16 Mayıs Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleşecek.  

Koruncuk Vakfı öncülüğünde, AB Başkanlığı tarafından AB desteği ile fonlanan Sivil Toplum Destek Programı III kapsamında proje iştirakçileri ve paydaş STK’lar; İstanbul Koruyucu Aile Derneği, Bizim Çocuklar Gençlik Akademisi Derneği, Çift Aile Terapileri Derneği, Bebek Ruh Sağlığı Derneği, İzmir Koruyucu Aile Derneği, Denizli Koruyucu Aile Derneği, Maraş Koruyucu Aile Derneği, Maya Vakfı, Kalben Derneği, Malatya Yurtlardan Ayrılanlar Derneği, Hayat Sende Derneği, Kırmızı Çocuklar Derneği, Benim Yuvam Derneği, “Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz” Projesi ile bir araya gelerek, koruma altındaki çocukların ailelerine dönme sürecinin iyileştirilmesi için bir dizi çalışma yürüttüler. Koruma sistemine alınan bir çocuğun, koruyucu aile yanında ya da kurum içinde geçireceği sürece dair sistemli bir plan oluşturulmasını; bu plana biyolojik aileyi güçlendirecek psikolojik, sosyal ve ekonomik önleyici – iyileştirici çalışmaların dâhil edilmesi yönünde STK’larla iş birliği sağlamayı amaçlayan “Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz” projesiyle aynı zamanda sahada aile-çocuk uyumu konusunda çalışan uzmanlara da ulaşıldı.

Çocuk aileye dönmeden önce ve döndükten sonra ailenin sosyal kaynaklarını, becerilerini, psikolojik iyilik halini yükselterek ve güçlendirerek çocuk için güvenli ortamı desteklemek üzere bugüne kadar proje kapsamında yapılan tüm çalışmaların paylaşılacağı “Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz” Projesi’nin Kapanış Toplantısı 16 Mayıs Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleşecek.

Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz Projesi ve Psikososyal Destek Modeli ile ilgili detaylı bilgi için Koruncuk web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

(Aileyi Destekleyerek Çocuğu Güçlendiriyoruz Projesi, AB Başkanlığı tarafından AB desteği ile yürütülen Sivil Toplum Destek Programının III Dönemi kapsamında fonlanmaktadır. Sözleşme Makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir. 

Bu yayın Avrupa Birliği’nin maddi desteğiyle hazırlanmıştır. İçerik tamamen Koruncuk Vakfı sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.)

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler