Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Online Psikolojik Destek Projesine Siz de Katılın!

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) 10 yıldır sürdürdüğü Online Psikolojik Destek Projesi kapsamında nöromüsküler hastalığa (kas hastalığına) sahip bireylere ve yakınlarına, klinik psikolog/psikolojik danışman gönüllülerinin değerli katkılarıyla psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

Dernek, 6 Şubat depreminin toplumun pek çok kesiminde olduğu gibi engelli ve kronik hastalık sahibi bireylerin üzerindeki derin etkilerini gözlemlemektedir. Depremden etkilenen kas hastası engelli birey ve yakınlarının farklılaşan ve artan psikososyal ihtiyaçlarını göz önüne alarak Online Psikolojik destek projesini genişletmek için adımlar atıldı. Bu kapsamda gönüllü psikolog ve psikolojik danışmanlar projeye davet ediliyor.

Projenin tüm süreçleri online yürütülmektedir. Gönüllüler engellilik, kronik hastalık ve travmaya müdahale konusunda online eğitimler alacaktır. Gönüllülerin, eşleştirilen kas hastası veya yakınları ile haftada bir saat online görüşme yapması beklenmektedir. Görüşme saatleri danışman ve danışanların uygunluk durumuna göre belirlenmektedir. Her hafta, alanda deneyimli klinik psikolog süpervizör tarafından online süpervizyon seansları (grup süpervizyonu) yapılmaktadır. Gönüllülerimizin süpervizyon toplantılarına düzenli katılımı beklenmektedir. Projedeki çalışmaları sonunda gönüllülerimize sertifika verilmektedir.

Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler