Genç İstihdamını Artırmak için Dijital Becerileri Geliştirme Projesi (EMPACT) için Başvurular Uzatıldı

Mesleki becerileri geliştirerek ihtiyaç sahiplerinin geçim kaynaklarına erişimini desteklemek için yürüttüğümüz çalışmalarda yeni dönem başlıyor. Bu dönem, sosyoekonomik güçlendirme ve sürdürülebilirlik hedefleriyle gelir modelleri kurgularken, çok kültürlü yapıların uyumuna katkı sunmak ve piyasa ihtiyaçları doğrultusunda kalifiye eleman açığını kapatmak için yeni bir istihdam programını hayata geçiriyoruz. Bilişim ve teknoloji alanlarında hem çevrimiçi hem de yüz yüze uygulamalı modülleri içerecek eğitim programımıza başvuru süreci başladı. Katılımcılar bu program kapsamında, ilgilendikleri iki temada ücretsiz eğitim hakkı kazanacak.

  • Programın uygulanacağı iller: İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Mersin
  • Programın süresi: 2  ay teknik eğitim ve 3 ay iş yerinde eğitim/işbaşı eğitim olmak üzere 5 ay
  • Başvuru başlangıç tarihi: 26 Ocak 2022 

Not: İstihdam destekli eğitim programı için başvurular, belirtilen tarihler arasında, başvurunun yapıldığı tarihe göre adaylar sıralanarak kademeli olarak değerlendirilecektir. Kontenjan sınırı nedeniyle, başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını mümkün olduğunca erken tamamlamaları tavsiye edilmektedir. 

Başvuru sonuçları mail aracılığıyla iletilecektir.

Programın İçeriği

EMPACT by SES programı kapsamında, Hayata Destek ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) iş birliğinde yapılan, kalıcı istihdamın desteklenmesine yönelik eğitimlere Türkiye’nin 5 farklı ilinde ikamet eden T.C. vatandaşları ile geçici koruma veya uluslararası koruma kapsamındaki mülteciler başvuru yapabilir. Katılımcılara teknoloji ve bilişim alanlarında eğitimler verilecek ve ilgili iş yerlerinde uygulamalı işbaşı eğitim fırsatı sunulacaktır.

Başvuru değerlendirmelerinin ardından belirlenen katılımcılara yönelik 2022 yılı içinde 2 dönem eğitim programı yürütülecektir. Birinci eğitim dönemi Mart ayında, ikinci eğitim dönemi ise Temmuz ayında başlayacaktır. Katılımcılar görüşmelerden sonra iki eğitim döneminden birine dahil edilecektir. Çevrimiçi platformlar aracılığıyla verilecek 2 aylık teknik eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, eğitim aldıkları alanlardaki firmalarda 3 aylık ücretli işyerinde eğitim/işbaşı eğitim hakkına sahip olacaktır. 

Eğitim Temaları

  • E-ticaret: Bu eğitim temasında katılımcılar market place yönetimi, arama motoru optimizasyonu (SEO), uluslararası ve ulusal e-ticaret platformlarından satış alanlarında bilgilerini artıracaklardır.
  • Sosyal Medya: Bu eğitim temasında katılımcılar Google reklamcılığı, arama motoru optimizasyonu (SEO), çeşitli sosyal medya mecraları ara yüzü, güvenlik, hesap yönetimi ve reklam verme alanlarında bilgilerini artıracaklardır.
  • Grafik Tasarım: Bu eğitim temasında katılımcılar temel grafik tasarım ve Photoshop programları (Adobe Photoshop ve Ilusturator) kullanımı konusunda bilgilerini artıracaklardır.
  • Web Tasarım: Bu eğitim temasında katılımcılar temel web tasarım ve yazılım dilleri (HTML/ Word Press gibi) alanlarında bilgilerini artıracaklardır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler