Genç Mültecilerden Dünya Mülteciler Günü Mesajı

Genç Mültecileri Destekleme Programı olarak mülteciler için daha yaşanabilir bir Dünyanın inşası için dayanışma kültürünün yaygınlaştırılması ve insan hakları değerlerinin her koşulda ilke olarak benimsenmesi gerektiğini savunmaktayız.

Bu yıl, Dünya Mülteciler Günü kapsamında genç mültecilerin seslerini ve mesajlarını daha iyi duyurabilmeleri için İzmir, Ankara, Diyarbakır ve Hatay Gençlik Merkezlerimiz ile yolları kesişen genç mülteciler ile bir video serisi ürettik.

Bu video serisinde Zahraa, Adil, Mohammed, Hind, Khalid, Rajan, Abdullah ve Samar göç yolculukları içerisinde kendilerini gerçekleştirme hikayelerini anlatıyor ve dünyadaki tüm mülteciler için mesajlarını ve dileklerini iletiyor.

Dünya Mülteciler Günü kapsamında ürettiğimiz bu video serisini, Genç Mültecileri Destekleme Programı’nın sosyal medya hesapları üzerinden hafta boyunca yayınlıyor olacağız. Tüm videolara ise Youtube hesabımız üzerinden erişebilirsiniz.

Genç mültecilerin sesini duyurabilmek, mesajlarını daha fazla kişiye eriştirebilmek ve akranlarına ilham kaynağı olabilmelerini sağlamak için bu video serisini kendi kanallarınız üzerinden de paylaşabilirsiniz.

Zahraa’nın da dediği gibi birlikte yaşayabiliriz, değiştirebiliriz!

[tnm_video layout=”mnmd-post-media-wide”]https://www.youtube.com/watch?v=aL51R2s1LAs[/tnm_video]

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler