Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet: Genç Mültecilerin Durumu Ve İhtiyaçları Webinarı’na Davetlisiniz

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) yürütücülüğünde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi  iş birliği ve Japonya Büyükelçiliği’nin finansal desteği ile gerçekleştirilen Genç Mültecileri Destekleme Programı kapsamında 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde düzenlenecek webinara davetlisiniz.

16 Günlük Aktivizm, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile başlayan 1 Aralık Dünya AIDS Gününü de içine alarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar süren 16 günü kapsar. Bu sürede dünyanın farklı yerlerindeki paydaşlar beraber ve ayrı ayrı kampanyalar düzenleyerek toplumsal cinsiyet, HIV ve AIDS, eğitim, sağlık vb. alanlarda farkındalık yaratmak için çalışırlar. Her sene düzenlenen 16 Günlük Aktivizm farkındalık yaratmak ve savunuculuk yapmak için özellikle etkilidir.

Genç Mültecileri Destekleme Programı olarak gerçekleştireceğimiz webinar, 16 Günlük Aktivizmin bitiş etkinliği olarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde saat 16:30’da Genç Mültecileri Destekleme Programı ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi Youtube hesabından gerçekleşecektir. Webinarda genç mültecilerin toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konusundaki durumu, hakları ve konuya ilişkin iyileştirme önerileri yer alacaktır.

Webinar Katılımcıları:

Moderatör: Simge Fıstıkoğlu
Zeynep Başarankut Kan – Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilci Yardımcısı
Dr. Cavidan Soykan – Osnabrück Üniversitesi IMIS Misafir Araştırmacı
Av. Şahin Antakyalıoğlu – ÇAÇAv Genel Koordinatörü, ECPAT Derneği Genel Başkanı
Simay Sönmezateş – Erkekler ve Oğlan Çocukları Projesi, Proje Koordinatörü
M. Bahri Telli – Genç Mülteciler Destekleme Programı, Program Yöneticisi

Tarih: 10 Aralık 2021 Cuma |  16.30
Mecra: UNFPA Türkiye Ofisi & Genç Mültecileri Destekleme Programı YouTube Kanalı

Webinara kayıt olmak için tıklayınız.

Genç Mültecileri Destekleme Programı

Genç Mültecileri Destekleme Programı; Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) yürütücülüğünde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi iş birliği ve Japonya Büyükelçiliği’nin finansal desteği ile gerçekleştirilen bir güçlendirme programıdır. Program; Ankara, Diyarbakır, Hatay ve İzmir Merkezlerindeki 15-30 yaş arasındaki genç mültecileri güçlendirerek uyum süreçlerini desteklemeyi, bu yolla sivil alanda gençlik ve insani yardım çalışmaları temelinde sosyal etki oluşturmayı amaçlamaktadır. Program aynı zamanda; 15-30 yaş arasındaki mülteci gençlerle Türkiyeli gençlerin bağının güçlendirilmesini, gençlerin sağlık hizmetlerine erişmesini, başta cinsel sağlık ile üreme sağlığı ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet olmak üzere çeşitli alanlarda doğru bilgiye ulaşması hedeflenmektedir. Daha detaylı bilgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Genç Mültecileri Destekleme Programı YouTube Kanalına Abone Olun

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler