Soru-Cevap Etkinliği: Dünyada Şiddet Olmasaydı Ne Olurdu?

2015 yılından bu yana Ankara, Diyarbakır, Hatay ve İzmir Merkezlerindeki 15-30 yaş arasındaki genç mültecileri güçlendirerek uyum süreçlerini desteklemeyi, bu yolla sivil alanda gençlik ve insani yardım çalışmaları temelinde sosyal etki oluşturmayı amaçlayan Genç Mültecileri Destekleme Programı 16 Günlük Aktivizm kapsamında bir “soru&cevap” etkinliği gerçekleştiriyor.

Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla şiddetsiz bir dünyanın nasıl olabileceğinin cevabını sosyal medya kullanıcılarından bekleyen Program, gelen cevaplardan bir video kurgusu yapacak.

Dünyada şiddet olmasaydı sizce ne olurdu? Nasıl olurdu? Bu sorunun cevabını Genç Mültecileri Destekleme Programı’nın sosyal medya hesaplarına yorum olarak gönderebilirsiniz.

Instagram | Twitter | Facebook

Kadınlara ve Kız Çocuklarına Karşı Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm Etkinliği, her yıl 25 Kasım’da (Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü) başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam eden bir kampanyadır.

Genç Mültecileri Destekleme Programı, 15-30 yaş arasındaki mülteci gençlerle Türkiyeli gençlerin bağının güçlendirilmesini, gençlerin sağlık hizmetlerine erişmesini, cinsel sağlık ile üreme sağlığı ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet olmak üzere çeşitli alanlarda doğru bilgiye ulaşması hedeflenmektedir. Güncel araştırmalar ve etki analiz ölçümleri yaparak gençlerin ihtiyaçlarını güncel tutmak ve ilgili paydaşları harekete geçirmeyi hedefleyen programa bağlı gençlik merkezlerimizde; toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve sağlık konularında farkındalık oturumları ile bireysel danışmanlıklar, psikososyal danışmanlık hizmetleri, gençlerin güçlenmesini hedefleyen sosyal uyum etkinlikleri ve cinsel sağlık üreme sağlığı, insan hakları ve güçlenme gibi çeşitli alanlarda akrandan akrana bilgi aktarımını hedefleyen akran eğitimleri yapılmaktadır. Detaylı bilgi almak için: www.gencmulteciler.org

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler