“Karedemi” Platformu Online Eğitmenlerini Arıyor!

“Karedemi” Platformu Online Eğitmenlerini Arıyor!

Karedemi (Kültürlerarası Etkileşim Akademisi), AFS Gönüllüleri Derneği ve Türk Kültür Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen, online bir kültürlerarası öğrenme platformudur. Bireylerin küresel yetkinlikler kazanmasını ve aktif yurttaşlar olarak gelişmesini destekleyen Karedemi, içerikleri aracılığıyla faydalanıcılarını düşünmeye ve kendine ait çözümler üretmeye teşvik eder. Katılımcılarının kendi deneyimleri de öğrenme sürecine dahil edilirken, ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış içerikler sayesinde hem toplumda sivil toplum bilincinin artırılmasına ve kültürlerarası etkileşimin yaygınlaştırılmasına, hem de katılımcıların kişisel gelişimlerine katkıda bulunur. 

Karedemi Online Eğitmen Takımı  

Takımdan üretilmesi beklenen eğitim içeriklerinin odağı sivil toplum, aktif yurttaşlık ve küresel yetkinlikler olacaktır. Gönüllülük, ayrımcılık, şiddetsiz iletişim, toplumsal cinsiyet,  kültürlerarası iletişim gibi konuların işleneceği eğitimlerin hedef kitlesi gençler, gençlik çalışanları, öğretmenler ve gönüllüler olmak üzere sivil toplum ve gençlik çalışmalarına ilgi duyan tüm bireylerdir. Eğitim içerikleri gönüllülük esasına dayalı olarak üretilecek olup maddi bir karşılık sunulmayacaktır. 

Eğitim takımına kabul edilen adaylara öncelikle online eğitmen eğitimi verilecektir. 21-22-23-24 Eylül tarihlerinde 9.30- 13.00 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek eğitimlerin tamamına katılım zorunludur. Bu eğitimi tamamlayan eğitmenlere platforma ürettikleri içierikler sonrasında “Online Eğitmen Eğitimi” sertifikası sunulacaktır. Başvuru için 11 Eylül 23:59’a kadar şu linkteki başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir: https://forms.gle/Sqd5Bis5jD53823X6

Karedemi ve online eğitimle ilgili sorularınız için [email protected]’a ulaşabilirsiniz.

Türk Kültür Vakfı Hakkında:

1974’te kurulan Türk Kültür Vakfı (TKV), Kültürlerarası Eğitim alanında uzman bir Sivil Toplum Örgütü anlayışı ile farklı yaş gruplarına hitap eden, her geçen gün çeşitlilik gösteren değişim programları, deneyimsel eğitim metodu, akademik eğitim programları ve geliştirilen projeleri ile toplumda farkındalık yaratan faaliyetleri gönüllü desteği ile gerçekleştirmektedir.

AFS Gönüllüleri Derneği Hakkında:

AFS, insanlara daha adil ve barış dolu bir dünya için gerekli bilgi, deneyim ve anlayışı kazandırmak amacıyla kültürlerarası öğrenme olanakları sunan, gönüllü tabanlı, kar amacı gütmeyen ve değişim programları üzerine uzmanlaşan küresel bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye’deki gönüllüleri 1999’dan bu yana AFS Gönüllüleri Derneği çatısı altında hem AFS programlarına destek vermekte hem de farklı kültürleri bir araya getiren gençlik projeleri geliştirmektedir. Non-formal eğitsel faaliyetlerle her yaştan bireyin küresel aktif yurttaşlık konularında yetkinliklerinin artırmasına yardımcı olan AFSGD aynı zamanda daha fazla dezavantajlı gencin AFS Kültürlerarası Programları’na katılabilmesi için Onur Yaser Can, EVA Türkiye ve Çeşitlilik Destek burslarını yürütmektedir. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler