Gençler İçin Yerel Diyalog Projesi Yüz Yüze Atölyeleri Başlıyor!

Go For Youth Projesi Hibe Desteği kapsamında, AFS Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen Gençler İçin Yerel Diyalog projesi; yerel yönetimler ve gençlik STÖ’leri arasında iş birliği oluşturmayı ve gençlerin karar alma organlarına katılımı konularındaki farkındalığını artırmayı amaçlamaktadır.

Gençler İçin Yerel Diyalog projesinin yüz yüze atölyeleri İstanbul Şişli, İstanbul Kadıköy ve Eskişehir Tepebaşı’nda gerçekleşecektir. Sorun analizi üzerine mevcut engelleri ve zorlukları aşmak adına çözüm önerileri üretmek için gençlik örgütü ve yerel yönetimlerden temsilcileri bir araya getireceğimiz atölyelerimizde seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Atölye Tarihleri:

İstanbul Kadıköy: 27 Ekim

Eskişehir Tepebaşı: 3 Kasım

İstanbul Şişli: 9 Kasım

Kayıt tarihi 25 Ekim saat 23:59’da sonlacaktır.

NOT: Etkinlikler gün boyu sürecektir.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

İstanbul Şişli Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ortaklığıyla Gençler için Yerel Diyalog projesi gerçekleştirilecektir. Yerel yönetim organları, kolları ve çalışanları ile gençlik örgütü temsilcilerini ̈bir araya getirme ̈ amaçlanmıştır. Gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımında teşvik edici ve alan sağlayıcı rolündeki bu iki sektörün arasında diyalog kurulması, sürdürülebilir iş birlikleri üretilmesi ve iletişim ağının güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Proje, Türkiye’deki gençlerin temsil edilebilmesi için yerel iş birliği ağlarının oluşturulmasını ve karar alma süreçlerine katılmaları için sürdürülebilir gençlik hareketi oluşturulmasını destekleyecektir. Projede mevcut durum analizi yapılacak, çözüm önerileri oluşturulacak ve bulgular, öneriler ve faydalı kaynaklar paylaşılacaktır.

Tüm sorularınız ve görüşleriniz için:

[email protected]

“Bu proje, Go For Youth Projesi kapsamında Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla AFS Gönüllüleri Derneği’ne aittir ve Gençlik Örgütleri Forumu ya da AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler