Gençler için Sinemayla Kolaylaştırıcılık Eğitimi

ELELE – Diyalog için Kültür ve Sanat: Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı kapsamında, AFS Gönüllüleri Derneği tarafından geliştirilen SİNEZEMİN – Gençler İçin Kültürlerarası Kısa Film Projesi’nin  ilk faaliyeti olan Gençler için Sinemayla Kolaylaştırıcılık Eğitimi 14-19 Haziran tarihlerinde Bayramoğlu, Darıca’da gerçekleştirilecek. 

Etkinlik üniversitelerin Sinema-TV ve medya bölümlerinde okuyan, kültür-sanat alanındaki sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük ya da stajyerlik yapan veya sinemaya ilgi duyup sivil toplumda aktif rol almak isteyen 18-29 yaş arasındaki 15 genç katılımcı ile gerçekleştirilecek. 

Son başvuru tarihi 6 Haziran, Pazartesi; saat 13:00.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Etkinlik kapsamında genç katılımcılar kolaylaştırıcılık eğitimi alarak kapasitelerini geliştirecekler; kültür kavramı, kültürlerarası diyalog ve etkileşim üzerine farkındalıklarını artıracaklar, sinemanın bir araç olarak kültürlerarası diyalog alanında nasıl bir eğitim malzemesine dönüştürülebileceğini keşfedecekler ve uygulama şansı bulacaklar. 

Etkinliğe katılan 15 genç, SİNEZEMİN – Gençler İçin Kültürlerarası Kısa Film Projesi kapsamında Temmuz ayında, İzmir, Eskişehir ve Hakkari’de uygulanacak Kültürlerarası Kısa Film Atölyelerinin bir ayağında kolaylaştırıcı olarak görev alacaklar. 15-18 yaş aralığındaki gençlere eğitim vermek üzere süpervizör eşliğinde hazırlık yapacak gençler, eğitimin içeriğini beraber oluşturacaklar ve İzmir, Hakkari ve Eskişehir’deki genç katılımcılarla beraber Kısa Film çekecekler. 

Projenin sonunda ise çekilen tüm filmler İzmir, Hakkari ve Eskişehir’de izleyici ile buluşacak.

Kimler Başvurabilir:

  • 18-29 yaş arasındaki gençler
  • Eğitmen ve/veya kolaylaştırıcı olmak isteyen gençler
  • Sivil toplum çalışmalarında sinemayı ve unsurlarını etkin kullanmak isteyen kolaylaştırıcılar, gönüllüler ve tüm sivil toplum çalışanı gençler
  • Üniversitelerin medya, Sinema-TV ve ilişkili bölümlerinde okuyan ya da yeni mezun olmuş ve sivil toplumda aktif rol almak isteyen gençler

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler