Türkiye Kardeşleri 2019, Koordinatörünü Arıyor!

Türkiye Kardeşleri 2019, Koordinatörünü Arıyor!

Türkiye Kardeşleri, AFS Gönüllüleri Derneği ve Türk Kültür Vakfı iş birliğiyle yürütülen, lise düzeyi bir yurt içi öğrenci değişim programıdır. Program kapsamında ülkemizin farklı illerinden öğrenciler, bir hafta boyunca programın gerçekleşeceği ildeki gönüllü ailelerde konuk edilerek, program faaliyetlerine katılmaktadır. 

“Farklılıklarımızla Bir Aradayız, Renklerimizle Zenginiz” mottosuyla ve toplumsal barışa katkıda bulunmak amacıyla 2015’ten beri düzenlediğimiz program için Temmuz ve Ağustos aylarında yarı zamanlı (haftada 25 saat), Eylül ve Ekim döneminde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) olarak AFS Gönüllüleri Derneğinin Osmanbey – İstanbul’daki ofisinde çalışabilecek “Program Koordinatörü” arıyoruz.

Sorumluluklar:

 • Program faaliyetlerinin uygulanması, koordinasyonu ve programın mali yönetimine katkı sağlanması,
 • Program ekibinin koordinasyonunun sağlanması,
 • Kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri gibi paydaşlar ile ilişkilerin geliştirilmesi ve yürütülmesi,
 • Programda yer alacak etkinliklerin hazırlığı için gerekli çalışmaların yürütülmesi ve üçüncü partilerle ilişkilerin takibi,
 • Program sonuç raporunun hazırlanması,
 • Programla ilgili iletişim ve kaynak geliştirme süreçlerine destek sağlanması.

Başvuru hakkında:

 • Üniversite öğrencisi ya da mezunu,
 • Proje yönetimi ve raporlama konusunda deneyim sahibi sahip,
 • Farklı alanlardan paydaşlarla ilişki ve iş birliği geliştirme becerilerine sahip,
 • Microsoft Office, Google Drive, Adobe Photoshop, InDesign gibi program ve dijital araçları iyi düzeyde kullanabilen,
 • Sivil toplum örgütlerinde gönüllü ya da profesyonel geçmişi olan, deneyim sahibi olmak isteyen ve öğrenmeye açık,
 • İletişim, ikna, analitik düşünme, problem çözme becerileri gelişmiş,
 • Özellikle 11 – 20 Ekim 2019’da gerçekleşecek program sırasındaki yoğun tempoya ayak uydurabilecek,
 • Seyahat engeli bulunmayan
  adayların özgeçmiş ve motivasyon mektuplarını 20 Haziran 2019 saat 18.00’e kadar “Başvuru: TK19” başlığıyla [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. Yalnızca ilk değerlendirmeyi geçen adaylarla iletişime geçilerek, ikinci değerlendirme görüşmeleri yapılacaktır. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Varoluşsal sebeplerle kurumlarımızda din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, etnik köken, engellilik ve benzeri sebeplere dayalı ayrımcılığa tahammül edilmemektedir.

AFS Gönüllüleri Derneği, toplumda aktif yurttaşlık bilincinin ve  bir arada yaşam iradesinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1999’da kuruldu. Dünyanın en köklü öğrenci değişim programlarından olan AFS Kültürlerarası Programları’nın Türkiye’deki gönderme ve konuk etme çalışmalarının gönüllü altyapısını sağlayan dernek, ayrıca ulusal ve uluslararası öğrenci değişimleri ve gençlik projeleri gerçekleştirir; her yaştan bireyin küresel yeterliliklerini arttırmayı amaçlayan eğitsel faaliyetler düzenler ve sosyoekonomik açıdan dezavantajlı daha fazla gencin AFS programlarından yararlanabilmesi amacıyla farklı burs programları yürütür. 
afsgonulluleri.org

Türk Kültür Vakfı; hoşgörülü, duyarlı, yapıcı ve paylaşımcı, insan haklarına saygılı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak amacı ile farklı kültürler içinde yaşayarak, deneyim kazanma olanağı sağlayan, kültürlerarası anlayışı topluma aktarmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Gönüllülük prensibiyle işleyen ve kar amacı olmayan vakıf, 1974 yılında AFS Kültürlerarası Programları’ndan yararlanmış olan ve aynı amacı benimsemiş kişilerin girişimleri ile kültürlerarası eğitim programları yürütmek amacıyla kurulmuştur.
turkkulturvakfi.org.tr

Türkiye Kardeşleri 2019, Koordinatörünü Arıyor!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler