Uluslararası Mavi Hilal Vakfı “Sosyal Uyum Etkinliklerinde Uygulanabilir Yöntemler” eğitiminde göç alanında çalışan kişilerle deneyimlerini paylaşıyor!

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı "Sosyal Uyum Etkinliklerinde Uygulanabilir Yöntemler" eğitiminde göç alanında çalışan kişilerle deneyimlerini paylaşıyor!

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı’nın IOM işbirliğiyle yürüttüğü Sultanbeyli Toplum Merkezi Projesi 2015 yılından beri sosyal uyum faaliyetlerine devam ediyor. Farklı yaş gruplarına yönelik eğitimler, grup tartışmaları-seminerler, kültürel geziler, spor aktiviteleri gerçekleştiren Sosyal Uyum Birimi kapılarını sizlere açıyor. 

Genç ve çocuklara yönelik gerçekleştirdiğimiz ‘’Çatışma Çözümü, Empati, Kültürlerarası Öğrenme ve Akran Zorbalığı’’ gibi eğitimlerde kullandığımız metotları sizlerle paylaşıyoruz. Aynı zamanda bu eğitimler kapsamında okul içinde de öğrenciler arası iletişim ve etkileşimin arttırılması ve dezavantajlı grupların güçlendirilmesi ile başarılarının yükseltilmesi amaçlanıyor. Bu metotlarla tartışma ve dinleme kültürünün geliştirilmesi sağlanarak gruplar arası uyuşmazlık durumlarının çözülmesi ile toplumda daha iyi bir sosyal uyum ortamı geliştirilmesini hedefliyoruz.

Karma genç gruplarla uygulanabilir, tanışma ve kaynaşmanın, oyunların, drama çalışmalarının ve simülasyonların olduğu yaratıcı ve yenilikçi, yansıtıcı yöntemleri göç alanında çalışan kişilerle paylaşmaya hazırız.

28.05.2020 tarihinde 13.30 ile 15.30 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek eğitime göç alanında çalışan eğitmenler, kolaylaştırıcılar, sosyal çalışmacılar ve de gönüllüler başvurabilirler. 

*Katılım ücretsizdir.Link: https://forms.gle/Ec9rK3tWCm5q3yBw9

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler