Ankara “Sivil Katılımcılık” Kutu Oyunu Ideathonu

Paylaşımcı Toplum Derneği’nin National Democratic Institute (NDI) hibe desteği ve İzmir Bornova Belediyesi, Ankara Kent Konseyi paydaşlığı ile gerçekleştireceği ve gençlerin yerel yönetim süreçlerine sivil katılımcılığı teşvik etmeyi amaçlayan bu yarışma ile; ilk aşamada İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilecek etkinliklerle bir kutu oyunu tasarımı geliştirmek,  ikinci aşamada tasarlanan oyun ile birlikte 3 ilde (Bursa, İzmir ve Ankara) yerel yönetim işbirlikleri sağlanarak gençlere katılımcılık hususunda farkındalık eğitimleri yapılması, uzun vadede ise  işbirliği yapılan yerel yönetimlerin bu oyunu kullanarak eğitimler verilmesi amaçlanmaktadır.

Bu yarışma kapsamında Mart’ta İzmir’de düzenlenen ilk aşamanın ardından ikinci aşamada, yerel yönetim paydaşları ile Ankara’da bulunan 18-29 yaş arası gençlerin yerel yönetişim, sivil katılımcılık temalarında alacakları bir günlük eğitimin ardından iki gün boyunca oyunlaştırma konusunda deneyimli uzmanların mentörlüğü eşliğinde katılımcılık temalı kutu oyunları geliştireceklerdir. Geliştirilen bu oyunlar, iki günün sonunda dernek ve ilgili paydaşların oluşturduğu jüri paneline sunulacaktır. Proje hedefi ile uyumlu bulunan oyunların basımları gerçekleştirilecektir. 

1.Yarışma beşer kişilik 3 takım ile gerçekleşecektir.

2.Yarışmaya beş kişilik takım halinde başvurulabileceği gibi, bireysel olarak da başvurulabilir. Bireysel başvuranlar beceri özelliklerine göre takımlara dağıtılacaktır.

3.Yarışma 24-26 Haziran tarihlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Gençlik Merkezinde gerçekleşecektir. Katılımcılar belirtilen tarih ve saatlerde kendileri için ayarlanan çalışma odalarında projelerini çalışmak zorundadır.

*Kutu oyununu oynayacak hedef kitle: 18 yaş üstü bireyler

*Kutu oyununun teması: Katılımcılık (Tema içeriği 24 Haziran Cuma günkü eğitimlerle çerçevelenecektir.)

*Yarışmaya katılan herkesin eğitimlere katılması zorunludur.

*Tüm katılımcılara kutu oyunu tasarımı ile ilgili bir eğitim verilecektir.

*Her ekibin bir kutu oyunu tasarımı ile ilgili uzman mentörü olacaktır.

Yarışmacılara öğle yemekleri ve ara ikramlar organizasyon tarafından verilecektir. (Ulaşım katılımcılar tarafından sağlanacaktır)

Son Başvuru Tarihi: 17 Haziran 2022

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler