Küresel Yurttaşlar için Küresel Hikayeler Webinar Serisi’nin ilk buluşması olan COVID 19 ve İklim Krizi Günlerinde Tarihe Bakmak: Kara Veba webinarına davetlisiniz!

Küresel Yurttaşlar için Küresel Hikayeler Webinar Serisi’nin ilk buluşması olan COVID 19 ve İklim Krizi Günlerinde Tarihe Bakmak: Kara Veba webinarına davetlisiniz!

Yaşadığı toplumda aktif rol alan ve tüm canlılar için eşit, adil ve sürdürülebilir bir dünya var etmeye gönüllü tüm küresel yurttaşlar, bu çağrımız size! 2020 yılının sonuna kadar ücretsiz ve düzenli aralıklarla gerçekleşecek webinar serimizin ilki ile karşınızdayız: “KARA VEBA”.

Covıd 19 virüsü hayatımızda epey değişikliklere yol açtı; sosyal izolasyon, maskeler, dezenfektanlar, sokağa çıkma yasakları ve karantinalar hayatımızın olağan parçası haline geldi. Ama hala salgının sebebini bilmiyoruz: Çin’in virüsü biyolojik silah olarak ürettiği gibi komplo teorilerinden tutun da kontrolden çıkan bir laboratuvar deneyinin sonuçlarını yaşadığımıza dair post-apokaliptik argümanlara kadar pek çok fikir ortada dolaşıyor.

Toplumsal, iktisadi, kültürel ve psikolojik sonuçlarını ise kestirmeye çalışıyoruz.

Bu belirsizlikler içindeyken tarihteki başka bir salgına dönmek istiyoruz sizlerle: Kara Veba. Belirsizliklerimizi gidermek için ya da büyük dersler çıkarmak için değil, başka toplumların başka belirsizliklerini anlamak ve bu belirsizliklerin ucu açık olduğunu görmek, pek çok şeye gebe olabileceğini tespit etmek için.

Webinar yürütücüsü kimdir?

“Can Veyselgil, tarihçi/araştırmacı. Geç Osmanlı Tarih Yazıcılığı üzerine olan doktora tezini Boğaziçi Üniversitesi’nde 2018 yılında, Geç Dönem Osmanlı seyyahları üzerine olan yüksek lisans tezini ise Sabancı Üniversitesi’nde 2011 yılında tamamladı. Bilgi Üniversitesi Ekonomi ve Tarih bölümlerinde lisans derecesi olan Can, son 5 yıldır çevre ve insani yardım kuruluşlarında yer alıyor ve onlar için projeler geliştiriyor. Kozalak Derneği’nin kuruluşuna katkı koyanlardan biri. Ayrıca Sabancı Üniversitesi’ndeyken 2 sene dünya tarihi dersleri için öğreticilik yapan Can’ın, Santral İstanbul Enerji ve Çağdaş Sanat Müzesi’nde ise iki yıllık müze rehberliği deneyimi var.”

Webinara kimler katılabilir?

Küresel yurttaşlık bakış açısını geliştirmek isteyen ve webinarın konu başlığına merakı olan gençler ve yetişkinler.

Webinar ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

3 Mayıs Pazar günü saat 14.00 -17.00 arası “ZOOM” uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşecek.

Katılım için aşağıdaki linki 1 Mayıs Cuma gece yarısına kadar doldurabilirsiniz.

2 Mayıs Cumartesi günü başvuru yapanlarla iletişime geçilecektir.

Kozalak Derneği Program Ekibi

WEBİNARA KATILIM İÇİN TIKLAYINIZ!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler