TOÇEV II. Uluslararası Ergenlik Kongresi 6 Kasım 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesinde Düzenlenecektir!

TOÇEV II. Uluslararası Ergenlik Kongresi 6 Kasım 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesinde Düzenlenecektir!

TOÇEV – Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (http://www.tocev.org.tr) tarafından düzenlenecek olan TOÇEV II. Uluslararası Ergenlik Kongresi 06 Kasım 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 1 ulusal proje yürütmektedir. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, YBO, Özgürlüğüm, Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar, Benim mahallem TOÇEV’in yürüttüğü projelerdir. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyon çocuğa dokunmuştur. Detaylı bilgi için www.tocev.org.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

TOÇEV II. Uluslararası Ergenlik Kongresi 6 Kasım 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesinde Düzenlenecektir!

2013 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hayata geçirilen Ben Ergenim Projesi; ergenlik dönemindeki gençler, aileler ve öğretmenler ile bu dönemin sağlıklı atlatılabilmesi için tasarlanmıştır. ‘’Ben Ergenim’’ projesi kapsamında 2012-2016 eğitim öğretim yılında 4 bölgede 8 ilde 9170 öğrenci, 579 ebeveyn ve 300 öğretmene ulaşılmıştır.

‘’Ben Ergenim’’ projesi 2016 yılında tamamlanmıştır.  Projenin devamı niteliğinde iki yılda bir uluslararası kongre hedefi oluşturulmuştur. 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan TOÇEV Uluslararası Ergenlik Kongresi’nin teması “Multi Disipliner Bakış Açısı ile Ergenlik” olarak belirlenmiştir.  Kongrede, ergenlik kavramı ve dönemin özellikleri psikiyatrik, psikolojik, felsefe, beslenme ve diyet, spor, eğitim ve ebeveynlik multi disipliner bir bakış açısından ele alınacaktır.  İlki 09 Kasım 2017 tarihinde Maltepe Üniversitesi’nde düzenlenen TOÇEV Uluslararası Ergenlik Kongresi, iki yılda bir farklı üniversitelerde ve illerde düzenlenmeye devam edecektir.  

06 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştireceğimiz TOÇEV II. Uluslararası Ergenlik Kongresi’nin kongre başkanlığını Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yudum Söylemez, başkan yardımcılığını T.C. Maltepe Üniversitesi öğretim üyesi Öğr. Gör. Nesteren Gazioğlu yürütmektedir.  

Açılışta TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Betül Mermertaş, Dr. Öğr. Üyesi Yudum Söylemez ve Prof. Dr. Nasir Warfa’nın konuşmaları yer alacaklardır.

Birinci oturumda Prof. Dr. Yankı Yazgan, ‘’Ergenlikte Otizm Spektrum Bozukluğu’’ konu başlığı ile psikiyatrik bir bakış açısıyla Otizm Spektrum Bozukluğu’nun ergenlikte ki etkilerini ele alacaktır. 

İkinci oturumda Öğr. Üyesi Bergen Coşkun Özüaydın’nın ‘’Aile Bağları Pamuk İpliğinden mi?’’ konu başlığıyla felsefi açıdan ergenliği ele alacaktır.  Ardından Prof. Dr. Taylan Kümeli “İdeal Ergenlik Beslenmesi ve Sürdürülebilirliği’’ konu başlığı ile ergenlik be beslenme arasındaki ilişkiyi ve Uzm. Psk. Psikolojik Performans Danışmanı Salih Hafızoğlu ‘’Futbol Endüstrisinde Ergen Sporcu Olmak’’ konu başlığıyla spor çerçevesinden ergenlik konusunu değerlendirecektir. 

Üçüncü oturum panel şeklinde Öğr. Gör. Lale Pınar Çoraklı’nın ‘’Ergenlerde Duygusal Gelişim’’ konu başlığı ile başayacak, Öğr. Gör. Nesteren Gazioğlu’nun ‘’Ben Ergenim’’ Projesindeki sonuçları ‘’Aile ve Ergenlik’’ konu başlığıyla sunacak, Oyuncu/Tiyatro Sanatçısı ve Ergen babası olan Hakan Bilgin ‘’Sosyal Sağlık’’ konu başlığı ile paneli bitirecektir.

Gelenekselleşen TOÇEV II. Uluslararası Ergenlik Kongresi için TOÇEV Yönetim Kurulu üyesi Betül Mermertaş, ekip olarak faydalı olduğuna inandıkları bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’de eğitimle ilgili önemli projelere imza attığımız 25 yılı geride bıraktık. En temel hedefimiz ergenlerin birbirleriyle ve yetişkinlerle ilişkilerini etkin şekilde yönetebilmeleri. Kongrenin gelenekselleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Gençler ilerideki liderler olacak. Bu yüzden onların ihtiyacını şimdiden karşılamak geleceği etkileyecek. Eğer şimdi ergenleri doğru yönde desteklemezsek ileride çok önemli sorunlarla karşılaşabiliriz” cümleleri ile kongrenin önemi belirtmiştir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler