Sosyal Fayda Zirvesi, “Short – Cut” İle İyiliğe Odaklanıyor!

Sosyal Fayda Zirvesi, "Short - Cut" İle İyiliğe Odaklanıyor!

2013 yılından beri İstanbul’da gerçekleştirilen Sosyal Fayda Zirvesi’nin 6.’sı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye ve TBWA\FORGOOD tarafından, 25 Ekim 2019 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek. Halit Ergenç’in sunumuyla gerçekleşecek olan zirveye Emine Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da katılacak. Bill Clinton, Tony Blair, Bill Gates dahil pek çok lidere danışmanlık yapmış olan, küresel sosyal kalkınma kuruluşu ve medya platformu Devex’in Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Raj Kumar ise zirvenin ana konuşmacısı olacak.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

“İyiliğe Giden En Kısa Yol” temalı etkinlikle, insani gelişme yeniden tanımlanırken teknoloji ve yeni medyanın insanların ve gezegenin iyiliği için nasıl kullanılabileceğinin incelenmesi hedefleniyor. Sosyal Fayda Zirvesi, insanlığın ne yöne doğru ilerlediğine ve ortak sorunlarımızın nasıl üstesinden gelebileceğimize odaklanacak. 2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak istediğimizi dinamik biçimde ele alan Sosyal Fayda Zirvesi’nde, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak ve dünyayı daha yaşanır bir yer haline getirmek için teknolojinin potansiyelinden nasıl yararlanabileceğimiz tartışılacak. Zirvenin, yeni fikirler oluşmasına, bunların hayata geçirilmesine ve bu sayede iyiliğe giden yolda değişimin hızlanmasına katkıda bulunması amaçlanıyor.

Emine Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan zirvede UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın da konuşmacı olacak. Farklı sektörlerden düşünce önderleri, yeni medya ve teknoloji uzmanları, sivil toplum çalışanları ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen uzmanları, yeni medyanın sosyal fayda için kullanılmasına yönelik yaratıcı fikir ve çözümleri paylaşmak amacıyla #2030ŞİMDİ teması etrafında bir araya getirecek. Küresel Amaçlar’a ulaşılması hedeflenen 2030’a sadece 10 yıl kala, hepimizin en acil gündemi haline gelen 2030 Gündemi’ne giden en kısa yollar araştırılacak.

İstanbul’daki zirve, 2010’dan beri dünyanın dört bir yanında düzenlenen diğer Sosyal Fayda Zirvelerindeki tartışmaların oluşturduğu küresel bütünün bir parçasını oluşturacak. Geçen yıl, Türkiye dahil yaklaşık 100 ülkede Sosyal Fayda Zirvesi kapsamında tartışmalar yapıldı. Türkiye, bu yıl altıncı kez bu küresel hareketin parçası olacak. Geçen yılki zirve 1000’den fazla katılımcıya ulaşmıştı.

Kayıt ve bilgi için: www.sgsistanbul.org

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler