Kampanyanızı Duyurmak İçin Kullanabileceğiniz 5 Yöntem

Online pazarlama artık bugünün en etkili pazarlama yöntemi diyebiliriz. Başarılı olan ticari girişimlerden, büyük şirketlere, markalara ve bazı sivil toplum kuruşları kampanyalarını online pazarlama üzerinden yürütüyorlar.

Yaptığınız bir kampanyayı nasıl daha fazla kişiye duyurabileceğinize dair en önemli 5 yöntemi aşağıda sizler için sıraladık.

[irp posts=”8101″ name=”STK Web Sitesi Nasıl Olmalı?”]

Günümüzde bir çok internet kullanıcısı için internet demek Google demek. Ve Google’ın sivil toplum kuruluşları için ayda 10 bin dolarlık bir bağış yöntemi var: Google Ad Grants. Bir sivil toplum kuruluşu olarak Google’ın online reklamcılık çözümü olan Google Ads’ten her ay alacağınız 10.000 ABD doları tutarındaki bağış amaçlı reklamla daha fazla gönüllü, etkinliğinize daha fazla ziyaretçi, kampanyanıza daha fazla bağış toplayabilirsiniz.

Sosyal Medya Kampanyaları

Çok spesifik bir alanda savunuculuk yürüttüğünüzü düşünüyorsanız sosyal medya reklamları insanların ilginisini üzerinize çekmek için yakın geçmiş ve gelecekteki en iyi yöntemlerden biri. Artık herkesin en az bir hesabının olduğu Facebook ya da Instagram üzerinden binlerce hatta yüzbinlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Facebook’un Google Grants gibi bir modeli olmasa bile vereceğiniz reklamlardaki harcamaları kendi bütçenize göre kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

E-Posta Pazarlama

Dernek ya da vakıf web siteniz üzerinden size maddi ve manevi destek olmak ya da STK’nızın haber ve etkinliklerinden haberdar olmak isteyen kişilerin e-posta adreslerini toplamak hiçbir yerde olmayacak şekilde çok değerli bir veri oluşmasını sağlayacaktır.

E-posta adreslerini size ileten kişilere belirli aralıklarla kendinizi hatırlatabilir; onlara yaptığınız çalışmalardan; etkinliklerinizden haberdar edebilir ve gerekirse bağış yapmalarını isteyebilirsiniz.

[irp posts=”8387″ name=”Sivil Toplum Örgütleri için 10 Sosyal Medya İçerik Türü”]

İçerik Pazarlaması

Sivil toplum kuruluşunuz için bir blog ve sosyal medya hesapları oluşturarak çalışmalarınızla ilgilenen kişilere yararlı içerikler üreterek onların ilgisini ve dikkatini size çekebilirsiniz.

Kaliteli, özgün içerikler ve iyi bir arama motoru optimizasyonu (SEO) ile arama sonuçlarında ön plana çıkabilir ve hiçbir ücret ödemeden binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Influencer Pazarlama

Influencer pazarlama, sosyal medya üzerinde yüksek takipçili tanınmış kişilerle yapılan pazarlama çalışmalarıdır. Bu tanınmış kişiler markalarla veya çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği (marka yüzü olmak gibi) yaparak, onların hizmet veya çalışmalarını kendi kanalları üzerinden paylaşarak, kendi takipçi kitlelerine bu içeriklerin tanıtımı yaparlar. Çalışmalarınıza uygun bir “ünlü” seçerek STK’nızın yürütmekte olduğu kampanyanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler