Gençlik Çalışmalarında İklim Değişikliğine Cinsiyet Bakışı Projesi Katılımcılarını Arıyor!

Gençlik Çalışmalarında İklim Değişikliğine Cinsiyet Bakışı Projesi Katılımcılarını Arıyor!

İklim değişikliği alanlarında çalışan kuruluşlar arasında işbirliğini ve bilgi paylaşımını teşvik etmeyi amaçlayan G-LENS projesi Türkiye ayağı için çalışmalar başladı.

Bir Adım Yakın: Gençlik Çalışmalarında İklim Değişikliğine Cinsiyet Bakışı projesi kapsamında farklı ülkelerde bulunan iklim ve/veya toplumsal cinsiyet odaklı çalışan kurumların buluşması hedefliyor.

Proje Belçika merkezli Climate and Environment Association Europe (CERA Europe), İspanya merkezli Pacto Verde, Hollanda merkezli Jump to Green ve Türkiye’den BizBizze Derneği partnerliği ile yürütülüyor. 

İklim veya toplumsal cinsiyet alanında çalışan kurumların temsilci veya üyeleri linkteki kısa formu doldurarak projenin haritalama çalışmasına katılabilir. Haritalama çalışmasına katılan STÖ’ler benzer düşüncelere sahip STÖ’lerle bağlantı kurma, deneyim paylaşma ve potansiyel ortaklıkları keşfetme fırsatına sahip olacak. 2024 baharında haritalama çalışmasına katılan STÖ’lerin katılımıyla bir işbirliği çalıştayı düzenlenmesi ve katılımcı kuruluşların temsilcilerinin bu konudaki pilot bir eğitime katılması planlanıyor.

Çalışmaya katılmak için doldurulması beklenen forma buradan ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler