Gazetecilere Almanya’da eğitim bursu

Gazetecilere Almanya’da eğitim bursu
Gazetecilere Almanya’da eğitim bursu

14-20 Ekim: Gazetecilere Almanya’da eğitim bursu

Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı (FNST) gazeteciler için Almanya’ya bir seyahat ve eğitim programı gerçekleştirecektir.

FNST’nin “Rusya ve Türkiye’den gazeteciler için medya diyalogu programı” dahilinde düzenlenen seyahat 14 – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak..

Programda “gazetecilerin kendiliğinden örgütlenmesi” ve  “yalan haber” temaları ele alınacak. Program sırasında Almanya, Rusya ve Türkiye’deki medya sistemleri uzmanlarla birlikte tartışılacak.

Almanya Basın Konseyi’nin yanı sıra birçok basın kuruluşuna düzenlenen ziyaretlere ek olarak Almanya Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği bir basın toplantısına katılım sağlanacak.

Başvuru koşulları

Yazılı basın veya dijital medyada çalışan* veya serbest gazetecilik icra eden tüm gazeteciler başvurabilirler. Program, Rusyalı meslektaşlarla birlikte yürütüldüğünden İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Nasıl başvuracaksınız?

Programa katılmak isteyen gazetecilerin özgeçmişlerini ve programa neden katılmak istediklerini anlatan 500 kelimeyi geçmeyen bir başvuru yazısını 16 Eylül 2018 Pazar saat 17:00’a kadar  [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru sonuçları FNST ve MLSA’nın ortak değerlendirmesi sonucu 17 Eylül 2018 Pazartesi günü açıklanacaktır.

*Kurumlardan programa sınırlı miktarda katkı istenebilir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler