İnsan hakları avukatları için Almanya programına çağrı

İnsan hakları avukatları için Almanya programına çağrı
İnsan hakları avukatları için Almanya programına çağrı

3-10 Kasım tarihlerinde Berlin’de düzenlenecek program içi çağrılar 5 Ekim’e kadar kabul ediliyor

Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı (FNST), 3-10 Kasım 2018 tarihlerinde Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ile birlikte Berlin’e avukatlar için bir gezi ve çalıştay programı gerçekleştirecektir.

Bu geziyle ifade özgürlüğü ihlalleri ve basın davalarında savunma taktiklerinin paylaşımı, uluslararası mekanizmalara erişim, uluslararası kurumlarla çalışma imkanları üzerine tartışmak ve strateji geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu ziyaretin ilk iki gününde önde gelen Avrupalı hukukçular  bir çalıştay düzenlenecek, sonraki günlerde ise birçok meslek kuruluşuna ziyaretler gerçekleştirilecektir.

Başvuru koşulları

İnsan hakları hukuku ve ifade özgürlüğü alanlarında çalışan, basın davalarıyla ilgilenen avukatların başvurularına öncelik verilecektir.

Nasıl başvuracaksınız?

Programa katılmak isteyen avukatların ifade özgürlüğü ve basın avukatlığı alanlarındaki çalışmalarını da içeren özgeçmişlerini ve programa neden katılmak istediklerini anlatan 500 kelimeyi geçmeyen bir başvuru yazısını 5 Ekim 2018 Cuma saat 17:00’a kadar  [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru sonuçları FNST ve MLSA’nın ortak değerlendirmesi sonucu 8 Ekim 2018 Pazartesi günü bildirilecektir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler