Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Başvuruları Başladı!

Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Başvuruları Başladı!

Esas Sosyal tarafından devlet üniversitelerinde öğrenim gören gençler için hayata geçirilen Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın 4. dönem başvuruları başladı!

2021 yılında başlayan Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı; işverenlerce daha az tercih edilen devlet üniversitelerinde okuyan ve mezuniyetine bir yıl kalmış gençlerin, okuldan işe geçişlerini desteklemek amacıyla Berlitz Dil Okulları’nda 12 ay boyunca 3 kur online canlı sınıflarda İngilizce eğitimi desteği veren yenilikçi bir sosyal yatırım programıdır. Bu zamana kadar 600 gencin yararlandığı Programın başvuruları 24 Aralık’a kadar devam edecek ve Esas Sosyal bu dönem 500 gence daha İngilizce eğitimi fırsatı sunacaktır.

Başvuru Kriterleri:

“Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı”na başvuruda bulunan adayların aşağıdaki kriterleri karşılaması beklenmektedir:

  • T.C. vatandaşı olması,
  • Türkiye’de eğitim veren devlet üniversitelerinde okuması,
  • 4 yıllık fakültelerde 3. sınıf veya 5-6 yıllık fakültelerde sondan bir önceki sınıf veya ön lisans bölümlerinde 1. sınıf öğrencisi olması,
  • Genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,50 olması (100’lük sistemde en az 65),
  • 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmaması,
  • 3 kur boyunca, yaklaşık 12 ay, haftada 2 gün/4,5 saat online İngilizce derslerine katılabilecek durumda olması (Hafta içi: Akşam – Hafta sonu: Sabah veya öğleden sonra)
  • İngilizce öğrenme motivasyonu yüksek olan gençler seçimde önceliklendirilecektir.

Programa başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler