Eğitim

Sivil Toplum Örgütleri İçin Lobiciliğin Esasları Webinarı

0

Destek Noktası Webinarları Başlıyor

Geçtiğimiz Mart ayında faaliyetlerine başlayan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen  STÖ Kaynak Merkezi Projesi, kapasite güçlendirme eğitimlerinin ardından webinarlar (internet seminerleri) aracılığıyla örgütlerle buluşmaya devam ediyor.  STÖ Destek Noktası tarafından düzenlenecek olan aylık webinarlar aracılığıyla STÖ’ler çalışma alanlarına giren çeşitli başlıklarda uzmanlarla buluşacak, sorularına yanıt arayacak.

Destek Noktası’nın  ilk webinarı, STÖ’lerin temel faaliyetlerinden lobicilik çalışmalarına odaklanacak ve “Sivil Toplum Örgütleri için Lobiciliğin Esasları” başlığında gerçekleştirilecek. STGM Yönetim Kurulu üyelerinden insan hakları savunucusu Hakan Ataman ve LGBTİ hakları savunucusu Murat Köylü’nün katılacağı webinarda lobicilik kavramı, ne tür faaliyetlerin lobicilik olarak değerlendirilebileceği, STÖ’ler için lobiciliğin önemi başta olmak üzere lobicilik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli temel unsurlar üzerine konuşulacak. Katılımcıların sorularını yönlendirebileceği webinarda aynı zamanda iyi lobicilik faaliyetlerinden de örnekler aktarılacak.

Webinar, 22 Haziran 2018’de Türkiye saatiyle 14.30’da başlayacak.  Webinar için oturumun başlama saatine kadar (22 Haziran 14.30’a) kayıt  olabilirsiniz. Ancak, webinara aynı anda 100 STÖ temsilcisi katılabiliyor. Online olduğu için herhangi bir eleme yapmadığımız için ilk bağlanan 100 katılımcının webinar erişimi sağlanacak.

Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

Webinara kayıt olmadan önce lütfen dikkatlice okuyunuz.

  • Kayıt bağlantısında yer alan First Name(ad), Last Name(soyad), E-Mail Address (E-posta Adresi) bölümleri ile altında bulunan diğer soruları lütfen doldurun ve en aşağıda bulunan “Register” bağlantısına tıklayarak kaydınızı tamamlayın.
  • Eğitim günü webinara bağlanabileceğiniz adres e-postanıza gönderilecektir. E-posta elinize ulaştığında gelen bağlantıya tıklayınız. Bu işlem sonrasında GoToWebinar yazılımı otomatik olarak yüklenecektir. Yüklemeden sonra webinar gün ve saatinde (22 Haziran 2018-14:30) eğitime katılım gösterebilirsiniz.
  • Kullanılan cihaz ve yazılımlardaki farklı saat dilimlerine bağlı olarak otomatik uyarı servisleri zaman zaman doğru çalışmayabiliyor. Bu nedenle webinarın Türkiye saatiyle 14.30’da başlayacağını lütfen unutmayın.
  • Webinara 1.000 STÖ temsilcisine kadar kayıt alabiliyoruz. Ancak webinara aynı anda 100 STÖ temsilcisi katılabiliyor. Online olduğu için herhangi bir eleme yapmadığımız için ilk bağlanan 100 katılımcının webinar erişimi sağlanacak.

Sorularınız için [email protected]  adresinden bize ulaşabilirsiniz.

STÖ Kaynak Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Eğitim