Hızlı Web Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi’ne Başvurular Başladı!

Hızlı Web Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi'ne Başvurular Başladı!
Hızlı Web Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi’ne Başvurular Başladı!

Başvuru Formu

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi, dijital kapasite güçlendirme eğitimlerine “Hızlı Web Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi”yle devam ediyor. Eğitim, 24-26 Aralık 2018 ve 11-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Ankara‘da düzenlenecek.

Eğitime başvurmak isteyenlerin 25 Kasım 2018 Pazar günü saat 17.00‘ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

[irp posts=”3291″ name=”Stk’lar için WordPress Sitenizi Daha İyi Korumanın 5 Yolu”]

Dijital görünürlüğün en önemli araçlarından biri olan web siteleri için verilecek olan eğitimde, web sitesi olmayan veya çok eski bir web sitesi olan STÖ’lere yeni teknolojilerle uyumlu bir web sitesinin nasıl hazırlanabileceği anlatılacak. Üç günlük eğitim sonunda STÖ katılımcılarının temel özelliklere sahip, WordPress tabanlı bir web sitesi sahibi olmaları ve yönetebilmeleri hedefleniyor. Eğitim sonunda her katılımcı STÖ’nün yeni bir web sitesi olacak ve web sitesi alan adı ile 1 yıllık web barındırma (hosting) maliyeti STGM tarafından karşılanacaktır.

Eğitim değerlendirmesi tamamlandıktan sonra, seçilen STÖ’lerin onlara gönderilen “web sitesi içeriği geliştirme dokümanını” doldurarak eğitim takviminde ilan edilen tarihe kadar göndermesi gereklidir. Göndermeyen STÖ’ler eğitime katılma hakkını kaybedecektir.

Seçilen STÖ temsilcilerinin, üyesi olduğu STÖ’lerin web sitesini yürütmekle sorumlu olduklarını belirten bir yazı STÖ yönetiminden/inisiyatiften iki üyenin imzası ve açık iletişim bilgileri ile talep edilecektir.

Başvuru formunu doldurmadan önce başvuru koşullarını ve eğitim takvimini lütfen dikkatlice inceleyiniz.

Başvuru Koşulları

  • Eğitim programı, yerel ve ulusal düzeyde savunuculuk aktiviteleri ve kampanyaları yürüten ya da bu faaliyetleri çalışma takvimine dahil etmiş hak temelli STÖ’lere yöneliktir.
  • Katılımcı seçimlerinde bölgesel dağılım, alan dağılımı ve cinsiyet eşitliği dengesi gözetilecektir.
  • Eğitime her bir örgütü temsilen en fazla 2 kişi kabul edilecektir. Bu nedenle eğitime başvuracak her iki STÖ temsilcisinin başvuru formunu birlikte doldurması zorunludur. Değerlendirme sonrasında katılımcı değişikliği kabul edilmeyecektir.
  • Başvuran STÖ’lerin hiç web sitesi olmaması veya çeşitli sebeplerle güncelleyemedikleri bir web sitesi olması gereklidir.
  • Katılımcıların güncel internet tarayıcıları yüklü olan, kablosuz ağ bağlantısı yapabilen kendi bilgisayarlarını eğitime getirmesi gereklidir. STGM bilgisayar temin edemeyecektir.
  • Seçilen STÖ’lerin eğitime gelmeden önce STGM’nin ileteceği “web sitesi içeriği geliştirme dokümanını” eksiksiz olarak doldurması ve eğitim takviminde belirtilen tarihte geri göndermesi gereklidir.
  • Seçilen STÖ temsilcileri, üyesi olduğu STÖ’lerin web sitesini yürütmekle sorumlu olduklarını belirten bir yazı STÖ yönetiminden/inisiyatiften iki üyenin imzası ve açık iletişim bilgilerine sahip bir yazıyı takvimde belirtilen sürede sunmalıdır.
  • Eğitimlere tam katılım beklenirken, gün sonunda verilen çalışmaların yapılması ise zorunludur.
  • Başvuru formundaki soruların detaylı bir şekilde doldurulması, mevcut kapasitenin ve beklentilerin altının çizilmesi gereklidir.
  • Ankara dışından başvuran STÖ’lerin yol ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Eğitim Takvimi

Son başvuru tarihi: 25 Kasım 2018 saat:17.00

Başvuru sonuçlarının ilan edilmesi ve web sitesi içeriği geliştirme dokümanının seçilen STÖ’lere gönderilmesi: 30 Kasım 2018

Web sitesi içeriği geliştirme dokümanının ve STÖ’den web sitesi işlemleri için yetkilendirme yazısının STGM’ye geri gönderilmesi: 6 Aralık 2018

Başvuru formunu doldurmadan önce başvuru koşullarını lütfen dikkatlice okuyunuz.

Başvuru Formu

Sorularınız için bizimle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler