2. Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı 6 Aralık’ta İstanbul’da!

2. Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı 6 Aralık'ta İstanbul'da!

Yeşil Düşünce Derneği, Türkiye’de yeşil politikanın yaygınlaşması için sivil toplum alanında birçok faaliyet, proje, kampanya yürütüyor. Bu çalışmalar içerisinde uzun süredir devam ettirilen 2. Yeşil Ekonomi Programı ise Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği’nin ortaklığı ile devam ediyor.

Program kapsamında geçen sene ilk defa düzenlenen 2. Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar konferansının ikincisi 6 Aralık Çarşamba Günü, Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilecek.

Yeşil Ekonomi alanında çalışma yürüten, yürütmek isteyen genç araştırmacıların sayısının çoğalması; bu alanda yapılan yüksek lisans ve doktora çalışmalarının görünürlüğünün artması; bu çalışmaların akademi dışında da etkisinin yayılması amaçlarıyla düzenlenecek olan bu konferansa katılmak için kayıt formunu buradan doldurabilirsiniz.

PROGRAM: 

11.00 – 11.15 – Açılış 

Oturum I | Moderasyon: Prof. Dr. Sevil Acar 

11.15 – 11.35  Elif Gödekmerdan – “Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması ve Türkiye’de Tarımın Geleceği: Fermente Gübre, Kompost ve Biyoçar Perspektifi”

11.35 – 11.55  Mehmet Gökhan Özdemir – “Türkiye’de Sürdürülebilir Tarım ve İklim Değişikliği Direnci: Kapsamlı Bir Analiz”

11.55 – 12.15 Melis Göksan – “Toprağın Koruyucuları: Atakama’da Lityum Madenciliği ile Uzlaşma İçinde Yerli Ekonomileri Sürdürmek İçin Tarım Geleneklerine Dönüş”

Oturum II | Moderasyon: Prof. Dr. Begüm Özkaynak

13.00 – 13.20  Onur Özkan – “Çevre ve Ekonomi Dikotomisi: Türkiye’nin Yeşil Mutabakat ve Yeşil Kalkınma  Devrimi Belgelerindeki Sürdürülebilir Gelişme Politikalarının AB Yeşil Mutabakat  Belgesindeki Politikalarla İlişkisi”

13.20 – 13.40  Rümeysa Aral – “Yeşil Ekonomi Kapsamında İnsan Kaynakları Yönetimine Yönelik İçerik Analizi Çalışması”

13.40 – 14.00 Rabia Çolak – “İşletmelerin Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim (ESG) Performanslarının Yatırım Finansmanı Kararlarına Etkisi: Bist – 100 Endeksi Üzerine Bir İnceleme”

Oturum III | Moderasyon: Dr. Gökçen Bayram

15.00 – 15.20  Gün Ünal – “İklim Değişikliği Konusunda Suçlama ve Hedef Göstermenin Söylem Analizi – Dijital Gazeteler ve Reddit Üzerinden Bir Karşılaştırma”

15.20 – 15.40 Deniz Mine Öztürk – “Türkiye’deki Jeotermal Santrallerinin Politik Ekolojisi: Büyük Menderes ve Gediz Grabenleri Örneği”

15.40 – 16.00 Serhat Şabap – “Adil Dönüşüm Politikaları Bağlamında Kadın İstihdamına Yeniden Bakış”

16.30 – 17.00 KAPANIŞ

Konum bilgisine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler