Siyasi Partili Gençler İçin Dijital Medya Eğitimine Katılmak İster misiniz?

STK'lar İçin Ücretsiz Dijital Medya Kullanımı Atölyesi
STK’lar İçin Ücretsiz Dijital Medya Kullanımı Atölyesi

TÜSES, Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği’nin desteğiyle, siyasi parti üyesi gençlere yönelik dijital medya eğitimi düzenliyor. 24 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da TÜSES Merkezi’nde düzenlenecek olan Dijital Medya Eğitimi’nde dijital haklar ve dijital güvenlik konuları ele alınacak.

Arda Çetin tarafından verilecek olan dijital haklar eğitiminde veri, verinin önemi, kişisel veri, kişisel verilerin korunması kanunu ve kanunun uygulanması, dünyadan örneklerin yanı sıra BM İnternet Yönetimi Forumu’nda ortaya çıkan internette insan hakları ve ilkeleri ele alınacak.

Mehmet Şafak Sarı’nın vereceği dijital güvenlik eğitiminde ise dünyada internet ve bilgi güvenliği konusundaki genel durum, güncel gelişmeler ve kullanıcı deneyimi aktarıldıktan sonra dijital güvenlik için kullanım pratikleri ve tüm cihazlar ve sistemler için koruyucu yazılımlar ve araçlar tanıtılarak katılımcılarla çeşitli uygulamalar yapılacak.

Dijital medya eğitimi, aktif olarak siyasetin içinde yer alan gençlerin dijital farkındalıklarının artırılmasını, kişisel ve kurumsal olarak dijital güvenlik uygulamalarını etkin olarak kullanabilmelerini hedeflemektedir. Bu nedenle eğitim yalnızca siyasi partilerin gençlik kollarına/örgütlerine üye olan gençlere açık olacak.

Ücretsiz olan bu eğitime katılım, 18-30 yaş arasında olan siyasi parti üyesi 30 gençle sınırlı olacaktır ve katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. Başvuru formu için tıklayınız. Ayrıntılı bilgi almak için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

1989 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren TÜSES, hukuk ve insan hakları, sürdürülebilir kalkınma, sosyal politikalar, yerel yönetimler, demokratikleşme, dış politika, bilim, teknoloji ve girişimcilik alanlarında raporlar hazırlamanın yanı sıra etkinlikler düzenlemekte, çeşitli projeler gerçekleştirmektedir. Gençlerin siyasi katılımını artırmak için de çeşitli projeler gerçekleştiren TÜSES, iki yıldan beri Genç Siyaset Atölyeleri düzenlemektedir.

Siyasi Partili Gençler İçin Dijital Medya Eğitimine Katılmak İster misiniz?

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler