Dünyanın Meselesini Konuşuyoruz: Sivil Düşün’ün Online Söyleşilerine Davetlisiniz!

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, dünyanın büyük sorunları için kendi çevrelerimizde adım atmaya çağırıyor; bu adımı bir arada atmak için yepyeni bir program serisi başlatıyor. Haziran-Kasım ayları arasında, uzman konuklar ve seyircilerin katılımıyla hayata geçecek dünyanın meselesini konuşuyoruz online söyleşi serisi, 14 Haziran’da ilk yayınını gerçekleştiriyor. Altı ay boyunca her ay bir bölümün yayınlanacağı seriye katılmak için kayıt olmak yeterli.

Sivil Düşün, topluluklara güç aktarmak için başlattığı dünyalar girişimini yeni etkinliklerle sürdürüyor. Bu yıl haziran ve kasım ayları arasında yayınlanacak olan dünyanın meselesini konuşuyoruz online program serisi; iklim krizi, gelir ve fırsat eşitsizliği, kutuplaşma, popülizm, afetler gibi dünyanın büyük sorunlarını kendi dünyalarımızda nasıl deneyimlediğimize dair ufkumuzu açacak, bu sorunlarla mücadelede kimlere, nasıl ihtiyaç duyduğumuzu, bu yolda bize nelerin iyi gelebileceğini sorgulatacak.

Haziran-Kasım arasında, uzman konukların katılımıyla söyleşi tadında hayata geçecek program, dünyayı kurtarma iddiamız yoksa da, büyük sorunlarla önce kendi küçük çevrelerimizde, topluluklarımızda mücadele etmenin kıymetini tekrar hatırlatacak, programa seyirci olarak katılanlara yeni yol ve yöntemler sunacak. 14 Haziran’da ilk bölümü yayınlanacak programa online izleyici olarak katılabilmek mümkün. İzleyicilerin konuklara soru sorup tartışmaya katılma fırsatları da olacak.

Program 14 Haziran Çarşamba günü saat 16.00- 18.00 saatleri arasında enine mi, boyuna mı? başlıklı ilk bölümle merhaba diyor. Sunucular Fulden Ergen ve Tuğkan Gündoğdu ilk bölümde Onarım Atölyesi’nden Ekin Al, Mekanda Adalet Derneğinden Duygu Dağ ve İstanbul Bilgi Üniversitesi SEÇBİR’den Kenan Çayır’ı ağırlıyor. Konukların bu bölümde katılımcılarla beraberce düşünüp tartışacağı sorular şöyle:

  • Geleneksel ve hiyerarşik, yani dikey örgütlenme bize hala hitap ediyor mu?
  • Dünya daha yatay bir yöne mi gidiyor, bu ne demek?
  • Topluluklara yönelerek daha yatay bir gelecek mi kuruyoruz?
  • Bunlar bize ne vadediyor?

Katılımcıların konuklara soru sorup tartışmaya katılma fırsatı da olacak. Her seriden sonra katılımcılar dünyalar.sivildusun.net uzantılı dijital topluluk platformunda bir araya gelerek meseleyi daha derinlikli tartışmayı sürdürebilecek.

Programa katılmak için buradan ulaşılan kısa kayıt formunu doldurmak yeterli.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler