“fikirfeza gençlik hackathonu” Final Etkinliklerine Davetlisiniz!

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programının imeceLAB desteğiyle hayata geçirdiği fikirfeza gençlik hackathonu finali yaklaşıyor.

3 Haziran itibariyle başlayan hackathon sürecinde, toplumun sorunlarına duyarlı, yenilikçi ve yaratıcı çözümler üretmek konusunda motivasyon sahibi 15-30 yaş aralığında Türkiye’nin farklı şehirlerinden 150 katılımcı ve 54 takım medya, eğitim, sanat ve teknolojinin farklı yollarını kullanarak aktif vatandaşlığı canlandırmak yolunda bir araya geldiler. Dijital odalarda eğitimler aldılar, ilham veren konuşmalar dinlediler, mentorlarla görüştüler ve kendilerine sınır koymadan projeler ürettiler.

54 takım ile başlayan bu yolculuğun finaline doğru 9 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00’de Pamela ve Nilipek ile canlı akustik konser ve sohbet programında bir araya gelinecek. Yarı finale kalan 8 takımın da dahil olacağı yayın Sivil Düşün YouTube, Instagram, Facebook ve Periscope kanallarından eşzamanlı olarak izlenebilecek.

10 Temmuz günü saat 10.00’da başlayacak ödül töreninde finalist takımların sunumlarının ardından jüri üyeleri değerlendirmelerini yapacak. Jürinin seçeceği fikirfeza’nın üç finalist takımı projeye dönüştürdükleri fikirlerini hayata geçirebilmek için sırasıyla 10 bin, 7 bin 500 ve 5 bin Euro değerindeki Sivil Düşün desteğinden faydalanabilecek.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Takım Lideri Dilek Ertükel ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sivil Toplum Program Müdürü Friederike Wuenschmann’ın katılımıyla gerçekleşecek ödül töreni ve kapanış konuşmalarını Sivil Düşün sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Hackathon hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler