Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği, Depremlerden Etkilenen Gençlere Yönelik Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Destek Talep Formu’nu Erişime Açtı

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi’nin finansal desteği ile depremlerden etkilenen gençlere yönelik doğru ve güvenilir bilgi ve hizmetlere erişim için “Destek Formu”nu erişime açtı.

Deprem bölgelerinde yaşayan ve/veya depremden etkilenen gençlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan bu form, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında bilgilendirme ve hizmetlere yönlendirme yapılmasını amaçlıyor. Forma erişmek için ilgili bilgilendirme sayfasına tıklayabilirsiniz.

Destek Formunun Kapsamı Nedir?

  • Cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında güncel ve bilimsel verilere dayalı bilgilendirme,
  • Sağlık hizmetlerine, sosyal hizmetlere, psikososyal destek hizmetlerine ve diğer uzmanlık gerektiren cinsel sağlık hizmetlerine yönlendirme,
  • Cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakları ve hak ihlallerine yönelik hukuki desteğe yönlendirme gibi destekleri kapsamaktadır.

Destek taleplerine dönüş yapma süresi yaklaşık olarak 6-7 gün arasında değişebilmektedir. Bu nedenle yapılan dönüşlerin, acil bir yönlendirme olamayacağını belirtmek isteriz. Buna ek olarak, bu form üzerinden sadece Türkçe destek verilebilmekte ve yönlendirme sağlanabilmektedir. Arapça destek ve erişebileceğin diğer hizmetler konusunda bilgiye, SGYD’nin bir diğer programı olan, Genç Mültecileri Destekleme Programı’na aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Forma erişmek ve detaylı bilgi almak için bilgilendirme sayfasına tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler