İnanç Özgürlüğü Girişimi Din, İnanç veya İnançsızlık Temelli Nefret Suçu Bildirimlerinizi Bekliyor!

İnanç Özgürlüğü Girişimi, 2022 ve 2023 için din, inanç veya inançsızlık temelli nefret suçlarıyla ilgili izleme yapmaya devam ediyor. Siz de nefret suçu bildirimlerinizi İÖG’e form aracılığıyla iletebilirsiniz.

Türkiye’de dinleri, inançları veya inançsızlıkları nedeniyle bireyleri veya toplulukları hedef alan nefret suçları hala ciddi bir sorun olarak devam ediyor. İnanç Özgürlüğü Girişimi (İÖG) de bu suçların görünürlüğünü artırmaya ve etkili mücadele stratejilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak için sistematik izleme ve raporlama faaliyetleri yürütüyor.

Siz de yaşanan nefret suçlarının görünürlüğünü artırmaya destek olabilirsiniz! Bunun için mağduru, tanığı ya da haberdar olduğunuz din, inanç veya inançsızlık temelli nefret suçlarını İÖG’e bildirim formu ile iletebilirsiniz.

Bu süreçte raporlanan veriler hem ulusal ve uluslararası insan hakları izleme mekanizmalarıyla paylaşılarak önemli bir savunuculuk aracı olarak kullanılacak hem de yaygınlaştırılarak toplumsal farkındalığı güçlendirmeye katkı sunacak.

Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler