Doğruluk Payı Atölyesi 8 Nisan’da İzmir’de!

Doğruluk Payı ekibi, 9 yıllık fact-checking (doğruluk kontrolü) tecrübesi ile sizlere internetteki yanlış bilgiler ile mücadele etmenin yöntemlerini anlatmaya devam ediyor. Herkesin içerik üretebildiği internet ortamında bilgiyi sağlıklı tüketmenin inceliklerini yine internetin sağladığı olanaklarla keşfedebilirsiniz.

Geçtiğimiz on yılda dünyada ve Türkiye’de hızla popülerleşen doğruluk kontrolü pratiğini ülkemizde daha geniş kitlelere aktarmak, doğru bilginin yayılımını hızlandırmak ve gönüllü kitlelerini genişletmek amacıyla bu işi nasıl yaptıklarını sizlere sahada anlatıyorlar. Bu atölye ile hem Doğruluk Payı ekibini tanıyacak, nasıl içerik hazırladığını deneyimleyecek, doğruluk kontrolü metodu ile tanışacak hem de ekiplerine katılmak için bir şans yakalayacaksınız.

Doğruluk Payı Fact-Checking Atölyesi 8 Nisan Cumartesi günü 13:00 ile 17:00 saatleri arasında Bornova’da bulunan İstasyon İzmir’de gerçekleşecek.

Bu atölyede kendi imkanlarınızla medya okuryazarlığı konusunda gelişme kaydedebileceğiniz bir aracın tanıtımına ve uygulamasına da yer verilecek. Florida merkezli Poynter Enstitüsü’ne bağlı Mediawise tarafından geliştirilen WhatsApp Eğitim Modülü, internette dolaşan yanlış bilgilerden kaçınmanın temel yollarını ücretsiz şekilde herkese göstermeyi amaçlıyor.

Başvurmak için tıklayınız!

Atölyenin bir kısmında uygulaması gösterilecek WhatsApp eğitim modülüne buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler