Eğitim

Doğruluk Payı Atölyesi 8 Ekim’de İzmir’de!

0
Doğruluk Payı ekibi olarak 8 yıllık fact-checking (doğruluk kontrolü) tecrübemiz ile sizlere internetteki yanlış bilgiler ile mücadele etmenin yöntemlerini anlatıyoruz.
Çağımızda bireylerin salt internet tüketicileri olmaktan çıkıp, aynı zamanda birer içerik üreticisine dönüşmesi, ifade özgürlüğüne katkı sunmakla birlikte hali hazırda bulunan yanlış bilgi sorununu da körükledi. Bu durum internet kullanıcılarının yanlış bilgi ile mücadele konusunda donanımlı olmasının ve dijital medya okur-yazarlığını geliştirmesinin önemini arttırdı.
Geçtiğimiz on yılda dünyada ve Türkiye’de hızla popülerleşen doğruluk kontrolü pratiğini ülkemizde daha geniş kitlelere aktarmak, doğru bilginin yayılımını hızlandırmak ve gönüllü kitlemizi genişletmek amacıyla bu işi nasıl yaptığımızı sizlere sahada anlatıyoruz. Bu atölye ile hem Doğruluk Payı ekibini tanıyacak, nasıl içerik hazırladığını deneyimleyecek, doğruluk kontrolü metodu ile tanışacak, hem de ekibe katılmak için bir şans yakalayacaksınız.
Yeni dönemin ilk çalışması olan Doğruluk Payı İzmir Atölyesi8 Ekim 2022 Cumartesi günü, 13:00-17:00 saatleri arasında Konak’ta bulunan Park Inn by Radisson Otel’de gerçekleşecek!
Çalışmamız tamamen ücretsizdir. Atölyeye katılım sırasında kişisel bilgisayarınızı getirmeniz gerekmektedir. Katılım sertifikalarınız imzalı şekilde online olarak sizlere atölye sonrasında ulaştırılacaktır.
8 Ekim’de görüşmek üzere!

Şimdi Başvur

sivilalan.com'un sürdürülebilirliği için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

<iframe src="https://civicspacejobs.com/embed/jobalerts" style="border: 0;"></iframe>

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Eğitim