Doğruluk Payı Fact-Checking Atölyesi Katılımcılarını Bekliyor

Doğruluk Payı ekibi, 9 yıllık fact-checking (doğruluk kontrolü) tecrübesi ile sizlere internetteki yanlış bilgiler ile mücadele etmenin yöntemlerini anlatıyor.
Çağımızda bireylerin salt internet tüketicileri olmaktan çıkıp, aynı zamanda birer içerik üreticisine dönüşmesi, ifade özgürlüğüne katkı sunmakla birlikte hali hazırda mevcut yanlış bilgi sorununu da körükledi. Bu durum internet kullanıcılarının yanlış bilgi ile mücadele konusunda donanımlı olmalarının ve dijital medya okur-yazarlığını geliştirmelerinin önemini arttırdı.
Geçtiğimiz on yılda dünyada ve Türkiye’de hızla popülerleşen doğruluk kontrolü pratiğini ülkemizde daha geniş kitlelere aktarmak, doğru bilginin yayılımını hızlandırmak ve gönüllü kitlemizi genişletmek amacıyla bu işi nasıl yaptığımızı sizlere sahada anlatıyoruz. Bu atölye ile hem Doğruluk Payı ekibini tanıyacak, nasıl içerik hazırladığını deneyimleyecek, doğruluk kontrolü metodu ile tanışacak, hem de ekibe katılmak için bir şans yakalayacaksınız.
Doğruluk Payı İstanbul Atölyesi, 4 Şubat 2023 Cumartesi günü, 13:00-17:00 saatleri arasında Levent’te bulunan Workinton Levent 199’da gerçekleşecek!

Çalışmamız tamamen ücretsizdir. Atölyeye katılım sırasında kişisel bilgisayarınızı getirmeniz gerekmektedir. Katılım sertifikalarınız imzalı şekilde online olarak sizlere atölye sonrasında ulaştırılacaktır.
4 Şubat’ta görüşmek üzere!

Başvurmak için tıklayınız!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler