Kadın Siyaset Akademisi Türkiye Katılımcılarını Arıyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Akdeniz Gençlik Derneği’nin yürütücüsü olduğu ‘’Genç Kadın Dostu Siyaset’’ projesi kapsamında düzenlenecek olan Kadın Siyaset Akademisi Türkiye’nin 81 ilinden 18-30 yaş arası yerel karar alma mekanizmalarına etki etmek isteyen genç kadınları arıyor!

18-19-20 Kasım’da gerçekleşecek olan Kadın Siyaset Akademisi Antalya, Alanya’da gerçekleşecek.

Yerel karar alma mekanizmalarında yer almak isteyen genç kadınlara yönelik eğitim programı ile katılımcıların yerel karar alma mekanizmalarına etki etmek için ihtiyaç duydukları farklı alanlarda eğitimler ve atölye çalışmaları düzenlenecektir.

Proje kapsamında Siyaset Akademisine katılan toplam 40 genç kadının Şubat-Haziran 2023 tarihleri arasında bölgesel olarak gerçekleşecek olan Kadın Dayanışma Ağı toplantılarına katılması ve proje yararlanıcımız olan genç kadınların ihtiyaç duyduğu alanlarda birebir mentörlük programımıza dahil olması beklenmektedir.

Başvuru Kriterleri:

-18-30 yaş arası genç kadın olmak.

-Yerel karar alma mekanizmalarına dahil olmak konusunda ileriye yönelik planı olan.

-Bir siyasi parti, sivil toplum örgütü, kent konseyinde en az iki yıl gönüllü ya da profesyonel olarak çalışmış olmak ya da siyaset bilimi, kamu yönetimi alanlarında lisans ya da yüksek lisans derecesine sahip olmak.

-Şubat-Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Kadın Dayanışma Ağı toplantılarından birine katılması.

-İhtiyaç duyduğu alanlarda en az 3 en fazla 6 saatlik mentorluk programına katılması beklenmektedir.

Etkinlik her şey dahil konsepti ile gerçekleşecektir. Özel ihtiyaçları olan katılımcılarımızın durumlarını katılım formunda mutlaka belirtmesini tavsiye ederiz.

Katılımcıların yemek ve konaklama masrafının tamamı proje kapsamında finanse edilmektedir. Ulaşım masrafları proje rayiç bedeli tutarına kadar olan üst limite kadar karşılanmaktadır.

Son başvuru tarihi: 11 Kasım 2022 18.00

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler