Haklara Destek II Başvuruları 16 Mayıs’ta Başlıyor!

Türkiye’de hak temelli faaliyet gösteren küçük ölçekli örgütlere ve taban örgütlere kurumsal hibe ile birlikte kapasite gelişimi sağlamayı amaçlayan Haklara Destek II’ye başvurular 16 Mayıs’ta açılıyor (Haklara Destek I için tıklayınız). Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu finansmanı ile Hafıza Merkezi ve Heinrich Böll Stiftung ortaklığı ile yürütülen Haklara Destek II uygulaması süresince hak ihlallerine ve hak temelli çalışmalara yönelik dayanışmayı ve mücadeleyi güçlendirecek işbirliklerinin artırılması hedefleniyor.

Türkiye’de yerleşik en az 40 hak örgütüne iki yıl süreyle toplam 1,800,000 Euro kurumsal hibe desteği sağlanması ve örgütlerin kurumsal gelişimine katkı sağlayacak kapasite gelişim programının uygulanması hedefleniyor. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra, yararlanıcılarla uygulamaya 1 Ocak 2023 tarihinde başlanacak ve uygulama, 31 Aralık 2024 tarihinde sonlandırılacak.

Haklara Destek II başvuru değerlendirme sürecinde, eşit muamele görme hakkının yerleşikleşmesi, demokrasinin gelişimi ve toplumda kutuplaşmanın önüne geçilmesi amacıyla ayrımcılık ve azınlık çalışmalarına dair faaliyetler yürüten hak temelli örgütlere öncelik verilecek. Ayrıca Doğu ve Güneydoğu illerinde kurulmuş ve faaliyet gösteren örgütlere öncelik tanınacak.

Başvuruların Türkçe alınacağı Haklara Destek II’nin başvuru süreci 45 gün sürecek ve 30 Haziran 2022 günü saat 17:00’da sonlandırılacak. Programa nasıl başvuru yapılacağına ve başvuru ile ilgili detaylı bilgilere 16 Mayıs’tan itibaren haklaradestek.org web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Haklara Destek II duyuru videoları için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler