Kriz Çağında Güncel Meseleler Enerji Webinarı 30 Mart’ta!

Yeşil Ekonomi Programı kapsamında Yeşil Düşünce Derneği ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ortaklığında düzenlenecek “Kriz Çağında Güncel Meseleler: Enerji” konulu webinar 30 Mart Çarşamba günü saat 13.00‘te çevrim içi olarak Zoom platformunda gerçekleşecek.

Toplumsal, ekonomik ve ekolojik pek çok bağlamda temel bir sorun olan ve çözülmesi için çeşitli politikalar üretilen bir konu: Enerji. Devam eden krizler içerisinde kendine her zaman yer bulan enerji konusu bir süredir oldukça görünür ve hepimizin gündeminde. Artan enflasyon, zam oranları, elektrik faturaları, enerji üzerinden kazanılan rant hırsı için gözden çıkarılan zeytin ağaçları ve sonu gelmeyen ekolojik tahribat projeleri. Bu bağlamda Kriz Çağında Güncel Meseleler: Enerji webinarında Prof. Dr. Uğur Emek ile ‘Mega Projelerin Çevresel Etkileri’; Sürdürülebilir Ekonomi ve Finans Araştırmaları Derneği (SEFiA) Direktörü Bengisu Özenç ile de “Türkiye’nin 2053 hedefi ve krizler” üzerine konuşulacak. Webinarın moderasyonunu ise Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı üstleniyor olacak.

Geçmişten günümüze izlenen enerji politikalarından, bu noktaya nasıl gelindiği üzerine düşünmek ve çıkış yollarını tartışmak üzere 30 Mart Çarşamba günü saat 13.00’te düzenlenecek webinara kaydınızı aşağıdaki buton aracılığıyla yapabilirsiniz.

Kayıt olmak için tıklayın.

Bengisu Özenç, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2005 yılında lisans ve 2008 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 2005 – 2017 yılları arasında görev yaptığı Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda araştırmacı, proje yöneticisi ve son olarak da Makroekonomi Çalışmaları Program Direktörü olarak görev yaptı. Bu yıllar içerisinde sanayi politikası, istihdam politikası gibi farklı alanlarda çalışmalar yürütmüş olan Özenç, 2012 yılından bu yana enerji, ekonomi ve iklim değişikliği kesişimindeki çalışmalara odaklanıyor.

Bengisu Özenç 2020 Eylül ayından bu yana Sürdürülebilir Ekonomi ve Finans Araştırmaları Derneği’nin direktörlüğünü yürütmekte, iklim alanında çalışan diğer araştırmacı kişi ve kurumlarla aktif iş birliği yapmakta, Türkiye’nin düşük karbonlu kalkınma gündemini desteklemek üzere veri ve bilgi sağlayacak çalışmalar sürdürmektedir.

Prof. Dr. Uğur Emek, 1989 – 2016 yılları arasında, Devlet Planlama Teşkilatı’nda Planlama Uzmanı olarak ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli çalışmalara ve toplantılara, kamu özel iş birlikleri, kamu ihaleleri ve rekabet politikası alanında çok sayıda yazılı ve sözlü katkı sağladı. Ocak/2016’da doçent olarak atandığı Başkent Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünde, Ağustos/2017’de profesörlüğe yükseldi. 2019 yılından beri İktisat Bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Karar gazetesinde haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler