Kent, Yerel Yönetimler ve Sivil Katılım Webinarı’na Davetlisiniz

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TRKKB), Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Uluslararası İlişkiler için Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI Türkiye) ortaklığında yürütülen Katılıyoruz Programı Eylül 2021-Haziran 2022 dönemleri arasında belediyenin sivil katılım kapasitesini geliştirerek, katılımcı ve kapsayıcı belediye politikaların ve hizmetlerinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

Program kapsamında 2 Mart 2021, Çarşamba tarihinde saat 10:00-11:30 arasında belediye meclis üyelerine yönelik Kent, Yerel Yönetimler ve Sivil Katılım Webinarı düzenlenecektir. 

Webinarın ilk kısmında Prof. Dr. Korel Göymen, Türkiye Belediyeler Birliği’nden Gülfem Keleş tarafından yerel yönetimlerde sivil katılımın stratejik önemine değinilecektir. Webinarın ikinci kısmında ise iyi uygulama örneği olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Sultanbeyli Belediyesi temsilcileri Katılıyoruz programının ilk döneminde hazırlamış oldukları sivil katılım güçlendirme yol haritalarını ve uygulama sürecindeki deneyimlerini sunacaklardır. 

Webinar’a kayıt olmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler