PinGOin Eskişehir’de Proje Çıktı Raporu Yayınlandı

Sosyal mekanlarda herkes için deneyim eşitliği sağlayan PinGOin ekibi, Eskişehir’de gerçekleştirdiği proje çıktıları ile hazırladığı, Yerel Yönetimler İçin Erişilebilirlik Hizmetleri Tasarısı: PinGOin Eskişehir’de raporunu yayınladı.

Haziran – Ağustos ayları arasında gerçekleşen proje, Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI Türkiye) tarafından KATILIYORUZ Programı kapsamında desteklendi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen proje, kentlilerin engellilik ve erişilebilirlik konusundaki temel farkındalığını artırırken, şehirlerdeki erişim sorunları hakkında düşünme ve tartışma ortamı sundu.

PinGOin, hazırladığı bu raporda proje çıktılarını anlatırken, yerel yönetimlerin erişilebilir hizmetlerini iyileştirmelerine yönelik önerileri bir araya getiriyor. Erişilebilirlik, bağımsız yaşam, kent hakkı ve sivil katılım kavramları ile ele alınan rapor, kentin herkes için erişilebilir olması yönündeki gereklilikleri ortaya koymayı amaçlıyor. Yürütülen proje ve sunulan çıktı aracılığı ile yerel yönetimleri daha erişilebilir şehircilik anlayışını benimsemeye ve sosyal yaşamın önündeki engelleri kaldırarak herkes için bağımsız, özgür ve güvenli erişimi mümkün kılmak için çalışmaya davet ediyor.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler