Sivilog Projesi, Sizi Türkiye – Avrupa Sivil Toplum Forumu’na Katılmaya Davet Ediyor

Sivilog: Aktif Diyaloğun Derinleştirilmesi projesi kapsamında, 9-13 Mayıs 2022 tarihlerinde Brüksel’de bir Sivil Toplum Forumu gerçekleştirilecektir. AB ve Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları arasındaki diyaloğu ve iş birliğini artırmayı hedefleyen forum kapsamında; AB kurumlarına ziyaret, STK’ların çalışmalarını diğer katılımcılarla paylaşabilecekleri serbest alan, proje kapsamında gerçekleştirilen raporların ve video çalışmalarının sunumu gibi aktivitelere yer verilecektir.

Türkiye’den ve AB’den 15’er STK’nın katılacağı foruma 1 Mart 2022 tarihine kadar başvurabilirsiniz. Katılım şartları ve başvuru formu için tıklayın.

Sivilog: Aktif Diyaloğun Derinleştirilmesi T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği mali desteğiyle uygulanan Sivil Toplum Diyaloğu Programının altıncı dönemi kapsamında hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir. “Sivil Toplum Diyaloğu” Türkiye’deki ve AB’deki sivil toplum kuruluşlarını, bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunmak ve kalıcı bir diyalog inşa etmek için ortak konular etrafında bir araya getirmeyi hedefleyen bir hibe programdır. Sivil Toplum Diyaloğu, AB müktesebatı ile ilgili alanlarda Türkiye’deki ve AB’deki sivil toplum kuruluşları arasında geliştirilen iş birliği ve ortaklıklar vasıtasıyla AB normlarının ve iyi uygulama örneklerinin ülkemize kazandırılmasına vesile olmaktadır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler