“Youth in Policy, Youth in Pandemics” Projesi Başladı

German Marshall Fonu – Black Sea Trust Fonu hibe desteğiyle Gençlik Örgütleri Forumu’nun yürüttüğü “Youth in Policy, Youth in Pandemics” projesi başladı!

Türkiye’de genel nüfusun yaklaşık 4’te 1’ini genç nüfus oluşturmasına rağmen farklı gençlik gruplarının değişen ihtiyaçlarına karşılık verecek kapsamlı bir ulusal gençlik politikası mevcut değil. Bu yüzden gençler haklara erişimde zaten çeşitli zorluklar yaşarken pandemi ile beraber durum daha da kötü bir hal aldı.

Pandemi sürecinde gençlerin yaşadığı eşitsizlikler derinleşip daha da görünür hale gelirken gençlerin talep ve ihtiyaçları görmezden gelinmeye devam edildi ve yaygınlaşan hak ihlalleri çoğu zaman yanıtsız bırakıldı.

Türkiye’de hak temelli çalışmalar yapan gençlik örgütlerini aynı yapı altında bir araya getirerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekte olan Gençlik Örgütleri Forumu’nun en önemli rollerinden biri evrensel standartlarda ulusal bir gençlik politikasının altyapısını oluşturmak için çabalamaktır. Buradan hareketle GoFor Türkiye’de hak temelli çalışan tüm gençlik örgütlerini yuvarlak masa etrafında toplanmaya, pandemi ve gençlerle ilgili konuları özneler olarak beraberce tartışmaya davet ediyor.

Marshall Fonu – Ankara Ofisi’nin hibe desteğiyle Gençlik Örgütleri Forumu’nun yürüttüğü Youth in Policy, Youth in Pandemics projesinin faaliyetlerinden ilki olan Gençlik Politikası ve Pandemi başlıklı yuvarlak masa toplantısı 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 14.00’te çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Proje, pandemi sürecinde gençler ve gençlik örgütlerinin yaşadığı sorunlar, değişen ihtiyaç ve talepleri ortaya koymayı ve en sonunda GoFor’un Gençlik Politikası Şartı’nı güncelleyecek politika önerilerinde bulunmayı amaçlıyor.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler