Biz de Varız Programı Katılımcılarını Arıyor!

Bir genç kadın olarak, yerel siyasete katılmak ve karar alma mekanizmalarında söz sahibi olmak istiyor ancak nereden başlayacağını bilmiyor musun? Veya hali hazırda bu konuda bir şeyler yapmaya çalışıyor ancak sesinin yeterince duyulmadığını mı hissediyorsun? Sivil toplumda veya yerel ilçe örgütünde başladığın yolculuğunu bir adım öteye taşıyarak gelecek seçimlerde aday olmayı mı arzuluyorsun? O zaman bu program tam sana göre!

National Democratic Institute (NDI) Türkiye’nin Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor) ortaklığında yürütülen Biz de Varız Programı, yerel siyasette aktif olarak yer almak ve siyasi karar alma süreçlerinde söz sahibi olmak isteyen 22-30 yaş arası genç kadınları eğitimler, mentörlük ve networking etkinlikleri ile 9 ay boyunca destekleyerek güçlendirmeyi ve yerel siyasete katılımlarını arttırmayı amaçlıyor. Başvuru kriterlerine uyduğunu düşünüyorsan hiç durma, hemen başvur!

Başvuru Kriterleri:

  • 22-30 Yaş aralığında olmak.
  • Bir sivil toplum örgütü, sendika veya siyasi parti kuruluşlarında en az bir yıl profesyonel veya gönüllü olarak çalışmış olmak.
  • Bir sivil toplum örgütü veya siyasi parti kuruluşu ilçe/il teşkilatı üyesi/gönüllüsü olmak.
  • Program süresince etkinliklere tam katılım sağlayacağını taahhüt ediyor olmak.

Program Tarihleri: Ekim 2021-Haziran 2022
Nerede? Çevrimiçi (Pandemi koşullarının el vermesi durumunda fiziksel etkinlikler yapılma olasılığı da vardır.)

Son başvuru tarihi: 3 Ekim 2021

Program Kapsamı

Ekim 2021 – Haziran 2021 ayları arasında gerçekleşecek programda yeni yetkinlikler ve bakış açıları kazanabileceğin siyasi kariyerinde rotanı çizebilmen için özel olarak hazırlanmış 9 aylık yoğun bir programa çıkacaksın:

  • Liderlik yetkinliklerini geliştirebileceğin Kapasite Güçlendirme Etabı
  • Program katılımcılarıyla ve siyasette aktif olan kadın liderlerle tanışıp networkünü genişleteceğin Networking Etkinlikleri
  • Kendi katılım yol haritanı oluşturmada sana öncülük edebilecek tecrübeli kadın liderlerden 3 ay boyunca destek alacağın Mentörlük Süreci
  • Program sonuna sivil katılım alanında geliştireceğin projene ayni & finansal destek almak için başvurabileceğin Sivil Katılım Destek Programı

Nasıl Başvurabilirsin?

Sen de siyasi/sivil katılım konusuna ilgiliysen ve yukarıdaki program içeriği seni heyecanlandırıyorsa, aşağıdaki formu 3 Ekim tarihine kadar doldurman yeterli!  Başvuru formlarını 18 Ekim’e kadar inceleyip, kabul edildiğin takdirde seninle iletişime geçeceğiz. Aramıza katılman dileğiyle!

Son Başvuru Tarihi: 3 Ekim 2021

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler