İhtiyaç Haritası Gönüllülerini Arıyor

İhtiyaç Haritası kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalardaki en büyük gücü ve desteği gönüllülerinden aldı. Gönüllülerimiz gerek ihtiyaçların ve ihtiyaç sahiplerinin doğrulanması, gerek afet zamanlarında aldıkları sorumluluklar, gerek de devam eden projelerimize yaptıkları katkılarla bize her zaman destek oldu.

Eğer sen de gönüllü ekibimizin bir parçası olup ürettiğimiz faydaya katkı sağlamak istersen linkteki formu doldurabilirsin.

İhtiyaç Haritası Hakkında

İhtiyaç Haritası ihtiyaç sahiplerini, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatiftir. İhtiyaç Haritası, Sosyal Kooperatif statüsünde kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak 2015 yılında kurulmuştur.

Kanıtlanmış harita teknolojisi ve toplum tabanlı doğrulama işlevi aracılığıyla eğitim, sağlık, kültür-sanat gibi alanlarda yardımlaşmayı ve dayanışmayı kolaylaştırır.

İhtiyaç Haritası, bireylerden, eğitim kurumlarından ve sivil toplum kuruluşlarından ihtiyaçları toplar, doğrular ve harita tabanlı teknolojisi ile desteklerle buluşmasını kolaylaştırır.

2015 yılından bugüne İhtiyaç Haritası platformunu 110 bini aşkın üye, 350’den fazla STÖ, 70’den fazla özel sektör kuruluşu, yüzlerce kamu kuruluşu temsilcisi kullandı. Platform aracılığıyla 9.88 milyondan fazla ihtiyaç kalemi karşılanırken yaklaşık 490 milyon liraya eş değer bir paylaşım ekonomisi yaratılarak sosyal etkisi yüksek bir fark yaratıldı.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler