Aktivizm Akademisi Katılımcılarını Arıyor!

Aktivizm Akademisi Katılımcılarını Arıyor!

Sivil Toplum Araştırmaları Derneği farklı sivil toplum kuruluşlarında çalışan profesyonel ve gönüllülerin bir araya gelerek kurdukları, yerel sivil toplum örgütlerinin kapasitesini geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan bir dernektir.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın destekleriyle gerçekleştirilen Aktivizm Akademisi Projesi ile gençlerin yerellerinde örgütlenmeleri ve yerellerindeki politikalara etki etme süreçlerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Gençlerin dijital ortamda örgütlenerek politikalara etki etme süreçlerine dahil olmaları, karar alıcıları etkilemeleri ve bu süreçlerde kullanabilecekleri yöntem ve araçlar konusunda bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.

Proje çerçevesinde;

Türkiye’nin 7 bölgesinden ikişer gencin katılımı ile birlikte 3 ay sürecek 8 modülden oluşan Çevrimiçi Eğitici Eğitimi gerçekleştirilecektir. (Eğitimler haftada 4-6 saat olarak gerçekleştirilecektir.)

*Tanışma ve Takım kurma (Modül 1) 

*Savunuculuk 101 (Modül 2)

*Örgütlenme ve örgütlenme yönetimi (Modül 3)

*Gençlik Hakları ve Türkiye’deki Durumu (Modül 4) 

*Eğitim Metotları (Modül 5)

*Savunuculuk projelerinde kullanılan dijital araçlar (Modül 6)

*Atölye kolaylaştırıcılık eğitimi (Modül 7) 

*Değerlendirme (Modül 8) 

-2 Aylık eğitimler sonrasında katılımcıların  yerellerinde süpervizörler eşliğinde en az 10’ar kişilik 1 çevrimiçi eğitim vermeleri istenecektir.  

Eğer 18-30 yaş arasında isen ve gençlik hakları/aktivizmi alanında gönüllü eğitmen olmak istiyorsan bizimle öğrenme dolu üç aylık Aktivizm Akademisi Projesi’nde yer almaya ne dersin? 

Projemize dahil olmak için başvuru formunu 23 Mayıs 2021 Pazar günü saat 17:00’a kadar doldurabilirsin. 

Başvuru Formu: https://forms.gle/eY2yP8iJCMCnPqaZA

Ayrıntılı bilgi için  www.stad.org.tr ziyaret edebilir ya da [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Projeye katılan katılımcıların 8 modülden oluşan eğitimlere tam katılımı ve bu modüller arasında verilecek olan görevleri yerine getirmeleri projenin hedeflerine ulaşması açısından önemli yer tutmaktadır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler