Yılın En Ufuk Açıcı Dijital Forumuna Davetlisiniz!

Yılın En Ufuk Açıcı Dijital Forumuna Davetlisiniz!

Dünyada olup bitenleri doğru okuyabilmek her zamankinden daha önemli çünkü nehir eskisinden daha hızlı akıyor. Sivil toplum bu fotoğrafta nerede duruyor? Değişen şeylerle birlikte savrulacak mıyız yoksa değişimi yönetenlerden mi olacağız?

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı sivil topluma bu keşif yolunda ilham olabilmek adına, uluslararası çapta bir dijital forum düzenliyor, SİVİL HAREKET: 2021 ve ÖTESİ Dijital Forumu ile sizleri, sivil alanda dünya çapında atılan cesur, yaratıcı, esin dolu adımlarla tanışmaya, sivil hareketin 2021 ve ötesine etkisini tartışmaya davet ediyor.

3-4-5 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek Foruma katılmak için buraya tıklayarak hemen kaydınızı yapabilirsiniz. 

Sivil Hareket: 2021 ve Ötesi Forumunda Neler Var?

Forum 3 Mayıs saat 14.00’da sivil hareketin değişime nasıl bir güç ve yön katabileceği sorusunun tartışılacağı bir panelle başlıyor. Londra Üniversitesi Koleji Kolektif Zeka, Kamu Politikaları ve Sosyal İnovasyon bölümünden, Sir Geoff Mulgan, değişimin arkasındaki gücün, sosyal ve çalışma hayatımız ile aramızdaki etkileşimi nasıl yönlendirdiğini anlatıyor. Almanya’dan Demokrasinin Geleceği Programı Başkanı Paulina Frohlich, sivil toplumun değişimi tanımlama ve yaratma rolüne değiniyor. KONDA Araştırma Merkezi Başkanı Bekir Ağırdır ise, meseleye Türkiye perspektifinden bir bakış sunuyor.

4 Mayıs’ta aynı saatte başlayacak olan Forum ikinci gününde ise, ABD’den Hollanda ve Türkiye’ye uzanan bir yolculukta, dezenformasyonun karşısında doğru bilgiyi dijital dönüşümden destek alarak üretmek ve kovalamanın, sivil harekete nasıl güç verdiği tartışılıyor. Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden katılan etkileyici konuşmacıları dinleme ve atölye çalışmaları ile sivil topluma birlikte keşfetme ve deneyimleme fırsatı sunuyor.

Forum 5 Mayıs’ta New York’tan Lagos’a Teksas’tan Viyana’ya konuklar ağırlıyor, kimi zaman bir sanat eserinde ruh bulan kimi zaman söylemlerimize yansıyan sivil hareketin yaratıcı araç ve eylemlerine tanıklık etmemize olanak sağlıyor. 

Konuşmacılara, oturumlara ve atölye çalışmalarına dair bilgi için buraya tıklayın.

Sivil Düşün – Sivil Hareket 2021 ve Ötesi forumu katılımcılarına dijital ortamda çalışmalarını tanıtma, ağ kurma ve sürpriz etkinlikler de sunuyor. Foruma ilişkin detayları Sivil Düşün sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler