YADA Vakfı Eğitim ve İstihdamda Yer Almayan Gençleri Konuşmak için Meydan’a Davet Ediyor

GENÇLİK MESELESİ KİMİN MESELESİ?
Eğitim ve İstihdamda Yer Almayan Gençleri Konuşmak için 

Meydan’da Buluşuyoruz

Sivil toplum kuruluşları olarak yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere bir araya gelmeye başladığımız Meydan Buluşmalarında bu kez 12 Mart Cuma günü “Gençlik meselesi kimin meselesi?” sorusuna cevap aramak için buluşuyoruz.

Türkiye’de gençlerin son yıllarda eğitim ve istihdam dışı kalma oranları gittikçe artıyor. Gençlik üzerine ve gençlerle birlikte çalışan birçok kurum Türkiye’deki gençlerin beklentileri ve mevcut durumları hakkında araştırmalar yapıyor, gençlerin eğitime, istihdama devam etmesi ve kararlara katılımı üzerine çalışmalar yürütüyor. Gençlerin mevcut durumunu farklı açılardan ele almak, gençlerin karşılaştığı toplumsal bariyerleri tartışmak ve gençlik meselesi kimin meselesi sorusuna birlikte cevap aramak için kurduğumuz bu Meydan’da sizleri de aramızda görmek isteriz.

Proje Hakkında: Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve YADA Vakfı tarafından yürütülen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi, STK’ların politika oluşturma süreçlerine katkıda bulunmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerini geliştirerek, bu sektörler arası diyaloğun güçlenmesini hedefliyor.

Bilgi: Etkinlik; STK’lar, girişimler, platformlar, akademi, yerel yönetimler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımına açıktır. Medya katılımına kapalı olarak gerçekleştirilecektir. Katılım durumunuzu, soru ve önerilerinizi [email protected] adresine e-posta olarak ulaştırabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız.

Program

13:30-13:40 Hoşgeldiniz

13.40-13.50 Tanışma

13:50-14:50 Panel

NEET Gençlik: Rümeysa Çamdereli, YADA

Gençlik ve Covid-19: Pandemi Sürecinde İnsana Yakışır İşlere Erişim: Gizem Karslı Varol, ILO Türkiye Ofisi

Verilerle Türkiye’de Genç İşsizliği ve NEET: Aylin Gülüm, TOG

Türkiye’de Genç Kürt Olmak : Reha Ruhavioğlu, Rawest

14.50-15.15 Soru-Cevap

15:15-15:30 Ara

15.30-16.15 Grup Tartışmaları

16.15-16.30 Kapanış

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler