MEYDAN’DA “Afette Kesişen Yollar ve Roller”i konuşuyoruz!

Sivil toplum kuruluşları olarak yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere bir araya gelmeye başladığımız Meydan Buluşmalarında bu kez sivil toplumun ve diğer paydaşların afette kesişen yollarını ve rollerini konuşmak üzere buluşuyoruz. 23 Aralık 2020’de, afet hallerinin farklı evrelerinde sivil toplumun rolünü; kendi içinde ve paydaşlarla diyaloğunu konuşmak üzere bir araya geliyoruz.

Türkiye’nin meseleleri üzerine konuşmak, dinlemek ve müzakere etmek için afette kesişen yollar ve rollerle ilgili sorulara birlikte cevap aramak üzere sizi Meydan’a davet ediyoruz.

  • Afet öncesi, sırası ve sonrasında sivil toplumun atacağı adımlar ne olmalı?
  • Olası senaryolar için sivil toplum, kamu ve farklı paydaşlar olarak önceden hazırlanmak nasıl mümkün olur?
  • Afette kesişen çalışma alanlarında (hayvanlar, çocuklar, kadınlar, mülteciler vb) nasıl koordine olmalıyız, özgün ihtiyaç ve çözüm önerilerini nasıl görünür hale getirmeliyiz?
  • Afetlerde paydaşlar arası diyalog, iş birliği ve kapasite anlamında nasıl eksiklerimiz var?

Sivil toplumun toplumsal ve çevresel sorunları sahiplenme, keşfetme, tanımlama, gündeme taşıma, bilgi ve çözüm üretme deneyim ve becerilerini paylaşmak için kurduğumuz bu Meydan’da sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.

Proje Hakkında: Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve YADA Vakfı tarafından yürütülen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi, STK’ların politika oluşturma süreçlerine katkıda bulunmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerini geliştirerek, bu sektörler arası diyaloğun güçlenmesini hedefliyor.

Tarih: 23 Aralık 2020, Çarşamba

Saat: 13.30-17.30

Bilgi: Etkinlik; STK’lar, girişimler, platformlar, akademi, yerel yönetimler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımına açıktır. Medya katılımına kapalı olarak gerçekleştirilecektir. Katılım durumunuzu, soru ve önerilerinizi [email protected] adresine e-posta olarak ulaştırabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayın

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler