Kültür için Alan, 2021 proje fon başvuruları için Açık Çağrı yayınladı!

Kültür için Alan, 2021 proje fon başvuruları için Açık Çağrı yayınladı!

Açık Çağrı 2021, görsel sanatlar, kültürel miras, edebiyat, sinema, müzik, çağdaş sanat, performans, dans, tiyatro ve yeni medya sanatları alanında üretim yapan kişi, kurum, inisiyatif ve sivil toplum kuruluşlarını proje destek başvurusu yapmaya davet ediyor. Kültür için Alan, kültürel merkezlerin dışındaki üretimleri desteklemek ve teşvik etmek hedefiyle İzmir, Diyarbakır, Gaziantep ve bu kentlerin komşu şehirlerine odaklanıyor.

Buna göre;
İzmir’in komşu illeri olan Manisa, Aydın, Balıkesir,
Gaziantep’in komşu illeri olan Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa,
Diyarbakır’ın komşu illeri olan Mardin, Batman, Muş, Bingöl, Elazığ, Adıyaman ‘dan da başvurular kabul ediliyor.

Ayrıca, Türkiye’nin diğer şehirlerinde bulunan profesyoneller de Diyarbakır, Gaziantep, İzmir ve listedeki komşu kentlerden başvuran adaylarla işbirliği kurarak destek programından yararlanabilirler. Asıl başvuru sahibi, yukarıda yer alan kentlerden birinde ikamet ediyor olmalıdır.

Başvurular için detaylı bilgiye www.kulturicinalan.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Adaylar, bu formu doldurup projeye dair bütçe planlarını ekleyerek fona başvurabilirler. Başvuru formunda açıklanan kriterleri karşılayan projelerin her biri 85.000 TL’ye kadar finansal destek alabilirler. Bütçe formunu buradan indirebilirsiniz. Bu destek fonu öncelikli olarak, sanatsal anlayışı kültürel alanda bilgi ve/veya eğitim programlarıyla birleştiren, etki yaratmayı ve daha geniş ve çeşitli bir kitleye ulaşmayı hedefleyen proje önerilerine odaklanıyor.

Başvuru öncesinde, adaylara yardımcı olması amacıyla oluşturduğumuz yeni SSS (Sıkça Sorulan Sorular) sayfamızı ziyaret ederek başvuru süreci ve detaylarıyla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Diğer sorularınız için şehrinizi temsil eden Şehir Koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru formu 25 Şubat 2021 günü saat 23:00’da kapanacaktır. Geç yapılan başvurular dikkate alınmaz. Başarılı projeler 5 Nisan 2021 tarihinde Kültür için Alan’ın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. 2021 yılında kuracağımız yeni işbirlikleri için sabırsızlanıyoruz!

Etkinliklerden ve duyurulardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler