Pazar Sohbetleri Moderatör Eğitimi Başvuruları Açıldı!

Pazar Sohbetleri Moderatör Eğitimi'

SPoD, 3 Temmuz 2016 tarihinden bu yana, pazar günleri gönüllü moderatörlerin desteğiyle LGBTİ+’ların romantik ve kişiler arası ilişkilerini, aileyle olan sürecini, korku ve fedakarlıklarını, kendini kabul ve var olma mücadelesini, dayanışma ve şiddet hikayelerini, mutlu sonlarını paylaştığı grup toplantıları düzenlemekte. “Pazar Sohbetleri” olarak adlandırılan bu toplantılar için aramıza yeni katılacak moderatörlerin eğitimlerinin başlayacağını bildirmekten mutluluk duyarız!

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Ne yapıyoruz? Nerede, ne zaman yapıyoruz?

Pazar Sohbetleri; açılma, cinsellik, aile ile ilişkiler, romantik ve sosyal ilişkilerde yaşanılan zorluklar dahil LGBTİ+ camiasını etkileyen ve insana dair her konunun konuşulduğu; çeşitli oyunlar ve egzersizlerle sohbetin desteklendiği oturumlardan oluşmaktadır. Pazar Sohbetleri, deneyim paylaşımı ve grup içi destek yolları ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini (ve LGBTİ+ olmaya dair nicelerini) saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkân sağlamaktadır.

Pazar Sohbetleri moderatörleri ikişerli ve dönüşümlü olarak her pazar günü saat 14.30-16.30 saatleri arasında SPoD ofiste oturumları gerçekleştirmektedir.

Başvuru koşulları neler? Nasıl başvurabilirsiniz?

Moderatör olmak için eğitimlere başvuracakların öncelikle; insan hakları konusunda yeterli hassasiyetlere sahip, LGBTİ+ların yaşadığı sorunlar ve hak savunuculuğu çerçevesinde bilgisi olan, ön yargılarını bir kenara bırakmış, iletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, etik değerlere ve kişisel sınırlara saygı duyan ve gizliliğe önem veren bireyler olmasını bekliyoruz. Grup çalışmaları düzenli katılım gerektirdiğinden hem ekibe hem de katılımcılara karşı sorumluluklarının bilincinde olarak en az 6 ay bu çalışmaları yürütmeyi taahhüt edebilecek kişilerin başvurmasını rica ediyoruz. Katılımcılar, İstanbul’da yaşayanlar arasından seçilecektir. Başvurularda LGBTİ+lara öncelik tanınacaktır. Eğitim, 11 Ocak 2019 ve 18 Ocak 2019 tarihlerinde iki tam gün olarak gerçekleşecektir.

Eğer siz de kolaylaştırıcı moderatör olmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Yüz yüze mülakat sonrası seçilen kişilerin moderatör eğitimine tam zamanlı katılım göstermesi zorunludur. Son başvuru tarihi 20 Aralık 2019!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler