Türkiye Genelinde Yerel İnisiyatifler İçin 50.000 – 500.000 Avro Arasında Finansman İmkanı!

 • Türkiye’de yasal olarak kayıtlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş musunuz?
 • Mülteci ve ev sahibi topluluklardaki savunmasız ve risk altındaki kişilerin ihtiyaçlarına cevap verecek bir proje fikriniz mi var?
 • İnsani ve kalkınma yardımlarından yoksun kalma riski altında bulunan  ihmal edilmiş ve yeterince hizmet götürülememiş alanlardaki kişilere erişiminiz mi var?
 • Koruma alanında hizmet sunumunu iyileştirmeyi taahhüt ediyor musunuz?

Bu durumda, GIZ tarafından uygulanan ve BMZ ve ECHO aracılığıyla finanse edilen Türkiye’deki Yerel İnisiyatif Fonu (LIFT) için ideal bir adaysınız.

LIFT ile ilgili özel olan nedir?

 • LIFT, ortaklarının kapasitelerini daha da arttırmayı amaçlayan bir mali ve teknik destek paketi sunar.
 • Her bir yerel inisiyatif, 6 ile 12 aylık bir proje süresiyle 50.000 AVRO ile 500.000 AVRO arasındaki fonlar için başvurabilir.
 • GIZ, sivil toplum kuruluşları ile devlet kurumları arasında güç birliği yapmak ve ihtiyaç duyulan alanlarda sinerji yaratmak için işbirliğini aktif olarak teşvik eder.
 • Bu benzersiz LIFT ortaklığı sayesinde, “Geride Kimseyi Bırakma” dığımızdan emin olmak için yoksul bölgelerde korumasız ve risk altındaki kişilere ulaşabiliriz.

Başvuru ile ilgileniyor musunuz?

LIFT hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen başvuru kılavuzunu indiriniz ve aşağıda bahsedilen inovasyon laboratuvarlarımızı inceleyiniz.

Başvuruda bulunmak isteyenler, başvuru hazırlama süreci için gerekli başvuru dökümanları, genel sorular ve destek için [email protected] adresinden GIZ LIFT Ekibi ile iletişime geçebilir.

Son tarih

Başvurular en geç 15 Haziran 2019 tarihine kadar [email protected] adresine e-posta ile gönderilmelidir.

GIZ Inovasyon Laboratuvarlarına Davet

GIZ, potansiyel LIFT başvuru sahiplerini bölgesel inovasyon laboratuvarlarına katılmaya davet etmektedir. Bu laboratuvarlar ile LIFT hakkında daha fazla bilgi verilecek, bölgenizdeki özel ihtiyaçlar tartışılacak, potansiyel proje fikirleri paylaşılacak ve başvuru süreciyle ilgili sorular cevaplanacaktır. Lütfen aşağıdaki tarihlerde bize katılınız:

 • 24 Mayıs 2019’da Ege Bölgesi için İZMİR’de
 • 28 Mayıs 2019’da Güney ve Güneydoğu Bölgesi için ADANA’da
 • 30 Mayıs 2019’da Kuzey ve Orta Anadolu için TRABZON’da

Komşu illerdeki yerel inisiyatiflerin katılımı teşvik edilmektedir ve ilgili ulaşım masrafları ispatlayıcı belge karşılığında geri ödenecektir. İnovasyon laboratuvarlarından birine katılmak isterseniz, lütfen 17 Mayıs 2019 tarihine kadar [email protected] adresinden başvuru formu isteyiniz. Katılım sınırlıdır ve katılımcılar yenilikçi fikirlerin derecesine ve/veya yetersiz hizmet alanlarında projeye ilişkin gereksinime göre seçilecektir. İnovasyon laboratuvarlarına katılım zorunlu değildir ve başvurunuzun sonucunu etkilemeyecektir.


Başvurularınızı almak için sabırsızlanıyoruz!

GIZ Toplum Merkezleri ve Yerel İnisiyatifler Projesi.

************************

CALL FOR PROPOSALS – Local Initiative Fund in Turkey

Turkey-wide funding opportunity for local initiatives between 50,000 – 500,000 EUR

 

 • Are you a non-profit organisation, legally registered in Turkey?
 • Do you have a project idea that responds to the needs of vulnerable and at-risk persons in refugee and host communities?
 • Do you have access to persons in neglected and underserved areas who are at risk of being ‘left behind’ from humanitarian and development assistance?
 • Are you committed to improving service delivery in the field of protection?

 

In which case, you would be an ideal candidate for the Local Initiative Fund in Turkey (LIFT), which is implemented by GIZ and financed through BMZ and ECHO.

What’s special about LIFT?

 • LIFT offers a package of financial and technical support aimed to further develop the capacities of its partners
 • Each local initiative can apply for funds between 50,000 EUR and 500,000 EUR with a project duration of 6 to 12 months
 • GIZ actively promotes cooperation between non-governmental and governmental institutions to join forces and create synergy in areas where it is needed
 • Through this unique LIFT partnership, we can reach vulnerable and at-risk persons in underserved areas to ensure that we ‘Leave No One Behind’.

Interested in applying?

If you would like to learn more about LIFT, please download the partnership guidelines and check our innovation labs below.

Applying organisations can contact the GIZ LIFT Team for application templates, general questions and support during the application writing process at [email protected].

Deadline

Completed applications should be submitted by email to [email protected] no later than 15 June 2019.

Invitation to GIZ Innovation Labs

GIZ would like to invite prospective LIFT applicants to participate in regional innovation labs. These labs will provide more information about LIFT, discuss specific needs within your region, exchange potential project ideas and answer questions related to the application process. Please join us on the following dates:

 • For the West Coast in IZMIR on 24 May 2019
 • For South and South-East in ADANA on 28 May 2019
 • For North and Central Anatolia in TRABZON on 30 May 2019

Participation from local initiatives in neighbouring provinces is highly encouraged and transportation costs will be reimbursed upon evidence. Should you wish to participate in one of the innovation labs, please request an application form from [email protected] by 17 May 2019. Available places are limited, and participants will be selected according to the degree of innovative ideas and/or proven need in underserved areas. Attendance at the innovation labs is not mandatory and will not impact the outcome of your application.


We look forward to receiving your applications!

GIZ Community Centres and Local Initiatives Project.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler