5. Sorunlara Çözümler Buluşması: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Etkinliğimize kayıt olmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP’nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”na devam ediyor. Buluşmaların beşincisi 27 Mart 2019, Çarşamba günü “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” odağında Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmaların iletişiminin yapılması kadar, kurumların bir araya gelerek deneyim paylaşmasının ve ortak projeler üretmesinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünen Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP desteğiyle ve Impact Hub ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları’na devam ediyor.

Sorunlara Çözümler Buluşmaları, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Her ay bir Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi odağında yapılacak Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın beşincisi Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Hedef 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği odağında farklı paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilir bir gelecek için çalışan farklı kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen Sorunlara Çözümler Buluşmaları, katılımcılara işbirliği yapmaları için önemli bir platform sağlayacak.

UNDP Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Danışmanı Gökçe Bayrakçeken,  kolaylaştırıcılığında, Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, Öğrenme Tasarımları kurucusu Tuğba Cansalı, Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Zelal Yalçın ve YANINDAYIZ Derneği kurucularından Murat Yeşildere’nin konuşmacı olarak katılacağı Sorunlara Çözümler Buluşması 27 Mart 2019 Çarşamba günü Impact Hub’da gerçekleşecek.

PROGRAM

19:15 – 19:30: Kayıt

19:30 – 19:45: Karşılama & Tanışma

19:45 – 19:50: Açılış Konuşmaları
Faik Uyanık, UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü
Emrah Kurum, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Doğa Tamer, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Genel Sekreteri

19:50 – 21:00Panel: Hedef 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Moderatör:
Gökçe Bayrakçeken, UNDP Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Danışmanı

Konuşmacılar:
Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık
Öğrenme Tasarımları kurucusu Tuğba Cansalı
Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Zelal Yalçın
YANINDAYIZ Derneği Kurucu üyelerinden Murat Yeşildere

21:00 – 21:30     Networking

Yer: Impact Hub
Adres: Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21, 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul

Etkinliğimize kayıt olmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler